Nometne “Piedzīvojumi Noa šķirstā”

7. augusts, 2019

No 1. līdz 4. augustam notika nometne “Piedzīvojumi Noa šķirstā”, kas bija paredzēta bērniem līdz 10 gadu vecumam. Nometne notika netālu no Ogres, jaukā vietā, kas citiem pazīstama kā “Trušu karaliste”. Programma bija diezgan piesātināta. Katru dienu notika Bībeles nodarbība 3 vecuma grupās, kā arī rīta un vakara programmas ar uzvedumu, kur tika izdzīvots Noa un viņa ģimenes izglābšanas stāts. To kuplināja vārniņas Krū un Krā, kas bērniem pazīstamas no žurnāla “Adventes Vēstis” Bērnu lappusītes, kā arī pats Noa un Noa sieva, mācot bērniem skaistas dziesmas. Visi kopā mācījāmies uzticēties un paļauties uz Dievu un Viņa apsolījumiem.

Nometnē bērniem bija iespēja piedalīties vairākās radošajās darbnīcās: “Lupatu maiss”, ”Konfekšu darbnīca”, ”Alpīnisms”, “ Mākslas darbnīca” un “Dabas pētnieka darbnīca”. Bija atvēlēts laiks sporta aktivitātēm un mazuļu mūzikas nodarbībai. Sabatā bērni varēja baudīt Pastaigu taku ar dažādiem uzdevumiem, barot trušus un darboties ar dabas materiāliem. Pēc ugunskura, kas notika katru vakaru, Sabatā papildus tam norisinājās gaidītais nakts pārgājiens pa dabas takām, kura neatņemama sastāvdaļa bija lukturītis, lai atrastu apslēpto varavīkšņaino  pārsteigumu.

Bērni un vecāki kopā pavadīja neaizmirstamus mirkļus, baudot sadraudzību un iegūstot jaunus draugus. Īpašs prieks par katru, kurš varēja kalpot nometnē ar saviem Dieva dotajiem talantiem.
Dažas pārdomas pēc nometnes:

Baiba ar dēlu
Esam patiesi aizkustināti par jauko nometni. Lieliska iespēja mazajiem bērniem caur šādu piedzīvojumu iepazīt Dieva varenos darbus, sajust īpašu uzmanību pret katru bērnu, kas tika parādīta gan radošajās darbnīcās, gan Bībeles nodarbībās, gan jaukajā uzvedumā par Noa un, protams, – bērniem tik mīļajiem vārnēniem. Tie bija brīnišķīgi iespaidi, kas vēl joprojām ar bērnu dod iespēju pārrunāt redzēto, dzirdēto un sajusto, cik varens un mīlošs ir mūsu Dievs.

Inese (Julīnas mamma)
Nometne man izvērtās par  īstu vasaras piedzīvojumu kopā ar Dievu, savu bērnu un līdzcilvēkiem. Nometnes programmas tapšanā bija ieguldīts pamatīgs un pārdomāts darbs. Tur darbojās kristīgu profesionāļu komanda un priekšnesumi aizkustināja gan bērnus, gan viņu vecākus. Pēc būtības līdz šim nebiju liela nometņu mīļotāja, bet uz šāda veida nometni brauktu ar lielāko prieku atkal. Esot tur, izjutu lielu Dieva vadību, līdzcilvēku mīlestību, atpūtu no ikdienas. Varēju saelpoties svaigu gaisu un baudīt gardas maltītes, kuras pašai nebija jāgatavo. Sajutos tur gaidīta un pieņemta. Paldies par šādu iespēju.

Julīna (meita)
Super nometne! Man patika, ka bija līdzās vecāki un varēja bērniem palīdzēt. Patika visas nodarbības, īpaši alpīnisms un darbiņš ar dabas materiāliem. Man patika gulēt divstāvīgajā gultā un sadraudzēties ar istabas biedriem. Ļoti patika nakts pārgājiens, ko vadīja Antra.
 
Aiga un meita Marta
Paldies organizatoriem par lielo darbu, kas tika ieguldīts, lai šī nometne bērniem varētu notikt. Bērniem tā ļoti patika. To visskaidrāk pasaka dzirdētās frāzes pēdējā dienā: “Kāpēc mums jābrauc prom?”, “Mēs gribam palikt vēl!”, “Nometnē viss bija interesanti!“, “Nē, nometne nebeigsies!”. Lai Dievs dod spēku organizatoriem, ka tādas nometnes varētu notikt vēl!

Sagatavoja Mārīte Lipska
 

Saistītie materiāli