ADRA gatava palīdzēt Bahamu salām pēc viesuļvētras Dorians

9. septembris, 2019

Pirmdienā, 2019. gada 2. septembrī, Lielo Abako un Lielo Bahamu salu smagi satrieca viesuļvētra Dorians, piektās kategorijas vētra, ar vēja ātrumu līdz 83 m/s, brāzmās līdz pat 98 m/s.

Sākotnējā informācija no Bahamām vēstīja, ka pēc pirmajām divām dienām miruši ir vismaz 7 cilvēki, un ievainots vismaz 21. Viesuļvētras vēja ātrums samazinājās līdz otrās kategorijas vētrai, bet tā palika virs Bahamu salām.
“Šī [viesuļvētra Dorians] ir briesmīgākā un lielākā vētra, kādu Bahamu salas jebkad piedzīvojušas,” saka Leonardo Rahmings, Dienvidu Bahamu salu draudžu Savienības sekretārs un brīvprātīgais Adventistu Attīstības un Palīdzības Aģentūrā (ADRA). “Dorians galvenokārt haosu izraisīja Lielajā Abako un Lielajā Bahamu salā, uz abām salām tika pārrautas komunikācijas un elektrības padeve,” viņš teica.

Sociālajos medijos pieejamie video materiāli ar appludinātiem ceļiem un mājām apstiprina šos ziņojumus par plašajiem postījumiem, kurus aiz sevis atstājis Dorians.

“Plūdi cilvēkus izgrūž no viņu mājām, un viņi zvana uz komandcentru pēc palīdzības.” Lielajā Bahamu salā ūdens līmenis ir uzkāpis ļoti augstu, dažviet sasniedzot pat 6 metrus,” sacīja Rahmings.

Tā kā vētras raksturs un ceļš bija neparedzami, ADRA nogaidīja, kamēr vētra pāries, pirms palīdzības sniegšanas.
ADRA bija ieradusies jau pirms vētras sākuma un bija gatava palīdzēt, tiklīdz Dorians būs pārgājis, kam pēc prognozēm vajadzēja notikt trešdienā, 2019. gada 4. septembrī.

ADRA katastrofu palīdzības komanda Bahamu salās sekoja līdzi vētrai un cieši sadarbojās ar Adventistu baznīcu un vietējām varasiestādēm, lai novērtētu sabiedrības vajadzības.

“Ir tūlītēja vajadzība pēc pamatlietām, piemēram, ēdiena, ūdens un zālēm,” teica Rahmings. “Bet es uzsveru, ka šī lielā dabas katastrofa ir atstājusi ietekmi uz lielu cilvēku skaitu, un viņiem būs nepieciešams daudz palīdzības, lai atgūtos.”
 
Pirmavots: ADRA