Adventistu skola – labākā Norvēģijā

21. oktobris, 2019

Aizvadītajā gadā Norvēģijā SDA draudzes skolas desmitās klases skolēni ieguva augstāko vidējo vērtējumu valstī. Par to liecina statistika, ko nesen publicējušas Norvēģijas izglītības institūcijas.
Tirefjordas draudzes skolas absolvējošā klase ieguva vidējo vērtējumu 5,22 vērtēšanas sistēmā, kurā seši ir augstākais vērtējums.

Jens Fosums bija pasniedzējs septiņiem piecpadsmit un sešpadsmit gadīgiem jauniešiem. Skolnieki nav vienīgie ar labiem sasniegumiem, skolēni ir piešķīruši augstāko vērtējumu arī skolotājam. “Viņš ir labākais skolotājs, kāds man jebkad ir bijis,” teica Jonatāns Havsteins, kurš izstāstīja, ka skolotājs ir pielāgojis savu mācīšanas programmu katram skolniekam.

“Viņš mums atļāva mācīties katram piemērotākajā veidā,” paskaidroja Havsteins. “Tas nozīmēja, ka vieni labāk iemācījās sekojot tam, kā viņš visu izskaidro stundā, bet otri iemācījās labāk lasot mācību materiālu paši. Tad skolotājs pārliecinājās, ka mēs visi saprotam mācību vielu.”

“Nav nekādu šaubu, ka mazajā klasē bija ļoti laba vide mācībām,” saka Sūzana Urseta, direktore skolā ar 52 audzēkņiem un 10 skolotājiem.

“Klases skolnieki bija labi saliedēta komanda, kuri viens otru labi pazina,” Urseta pieminēja, nosaucot trīs svarīgus faktorus, kuri bija svarīga labam rezultātam: skolnieki bija ļoti motivēti, viņiem bija lieliski darba ieradumi un labi pasniedzēji.

Havsteins piekrīt. “Mēs viens otru ļoti iedrošinājām, visi bijām ļoti motivēti mācīties un sasniegt labus rezultātus,” viņš saka.


Direktore, protams, ir ļoti apmierināta un priecīga par labajiem rezultātiem, bet arī uzsver, ka šādus augstus rezultātus šādās mazās klasēs reizēm ir vieglāk sasniegt. Ar mazāku skolnieku skaitu uz katru skolotāju, pedagogam ir laiks pievērsties katram skolēnam individuāli, lai katrs tiešām saprast mācību vielu.
Nina Mirdala, Norvēģijas SDA Izglītības nodaļas vadītāja, saka ka pamata vērtības, kas raksturīgas adventistu skolām veicina labu vidi, lai mācītos.

Tirifures draudzes skola ir viena no 11 adventistu pamatskolām Norvēģijā. Tagad, kad skolnieki ir absolvējuši, viņi iegūst nākamo izglītības līmeni Tirifures koledžā. Šai koledžai ir arī kopmītnes un tajā mācās studenti no visas valsts.
 
Avots: https://ted.adventist.org/news/1511-adventist-school-the-best-in-norway