Nepālā kongress uzsver Adventistu jauniešu potenciālo un svarīgo lomu

7. novembris, 2019

Vairāk kā 350 Septītās dienas Adventistu jauniešu no dažādām Nepālas vietām satikās Banepā, 27 km uz austrumiem no Katmandu, Nepālas galvaspilsētas, uz trim slavēšanas, liecināšanas un sadraudzības pilnām dienām. Tēmas “Noenkuroti Septītās dienas Adventistu patiesībā” ietvaros no 24.–26. oktobrim, 2019.g. ar šo pasākumu centās jauniešiem sniegt skaidru identitāti starp citu kristiešu balsīm šajā valstī. 

Vadītāji atklāja, ka pasākums bija vērsts uz Adventistu jauniešu aprīkošanu tā, lai viņi varētu piedalīties Dieva patiesības līdzdalīšanā. Smaidoši un draudzīgi jauni Adventistu vīrieši un sievietes no vairāk kā 48 draudzēm, mājas draudzēm un grupām izbaudīja iespēju veidot labākas attiecības ar Dievu  un viens ar otru, stāsta organizatori.

“Tā bija priekšnojauta tam, ko tas nozīmē – kopīgi iet uz debesu mājām, ko Jēzus mums ir sagatavojis,” viņi stāsta.Ar vairāk kā 500 dalībniekiem, vadītājiem un viesiem, Banepas mērs Laksmi Narsing Bade Šresta oficiāli iesvētīja Jauniešu kongresu, aizdedzot tradicionālu eļļas lampu.

“Nepāla ir sekulāra valsts ar daudzām reliģijā,” stāsta Šresta. “Es aicinu ļaudis no visām reliģijām vienoties valsts un sabiedrības celšanā, tā, lai varam lepoties ar mūsu valsti.”

Savā ievada runā Himalaju daļas prezidents Umešs Kumārs Pokharels uzsvēra to, cik svarīgi nācijai ir jaunieši.

“Jaunieši ir valsts asinsrite, un viņi ir nākuši iedrošināt viens otru un paši sevi, mācoties kā vislabāk izmantot savu enerģiju nācijas un draudzes labā,” stāsta Pokharels.

Prezentācijas bija par dažādām tēmām, sākot ar Bībeles teoloģiju, līdz veselībai un evaņģelizācijai, izmantojot sociālos medijus. Bija arī semināri par dažādiem praktiskiem jautājumiem, piemēram, kā iegūt draugus, izmantojot stāstu stāstīšanu, un tad viņus iepazīstināt ar Bībeli; kā būt nopamatotam Bībeles pravietojumos; kā izmantot mobilos telefonus, lai izplatītu evaņģēliju; un kā iegūt draugus, izmantojot metodi, ko Jēzus izmantoja ar Caķeju.

Vadītāji arī atklāja grāmatu, kuru tulkojis Bhadžu Ram Šrestra, kas ir 103 misijas stāstu apkopojums no dažādām pasaules vietām. 

Kalpošana sabiedrībai un dievkalpojumi

Piektdienas, 25. oktobra, rītā daudzu sirdis sildīja iespēja redzēt dalībniekus izkaisītus, lai sakoptu teritoriju Banepā. Jauni un veci nesa atkritumu maisus, bija ietērpti maskās un cimdos, un tīrīja pilsētu. Banepas mērs parūpējās par atkritumu izvešanas mašīnām.Adventistu jaunieši savāca vairāk kā trīs atkritumu mašīnas pilnas ar atkritumiem. Saskaņā ar pasākuma organizatoriem, garāmgājēji bija pārsteigti redzot šos jauniešus un jaunietes no dažādām Nepālas daļām nākam kopā un strādājot, lai sakoptu pilsētu. Viens no Adventistu organizatoriem ierosināja, ka labo panākumu dēļ katrai draudzei būtu ļoti pozitīvi doties talkā viņu ciematā vai pilsētā. “Tā mēs darām zināmu, ka Dieva bērni ir te, lai ne tikai sakoptu to, kas iekšā, bet arī to, kas ir ārā,” viņa teica.

Sabata dievkalpojumos bija dziesmas, liecības un garīgas pārdomas. Tās nedēļas Bībeles pētīšana deva iespēju nozīmīgai analoģijai starp seno israēlu un mūsdienu Nepālu.
 
“Nehemija, kas bija ierindas draudzes loceklis, un priesteris (jeb misijas darbinieks) kopā strādāja, lai uzceltu Jeruzālemes mūri un templi,” teica vietējās draudzes vadītājs Bhadžu Ram. “Adventistu draudzes locekļiem un mācītājiem būtu jāstrādā kopā, lai celtu draudzes templi.” 

Čārlzs Šults, Adventistu darba pionieris Nepālā, līdzdalīja dažas detaļas par viņa piedzīvojumu.

“Pirms piecdesmit gadiem es sāku sēt evaņģēlija sēklas Nepālā,” stāsta Šulcs. “Tagad esmu par vecu, tādēļ jūs, jaunieši, esat Nepālas draudzes nākotne. Jums ir jāpabeidz tas darbs, ko es iesāku, lai Jēzus nāktu drīz,” viņš piebilda.

Pasākums noslēdzās ar aicinājumu piedalīties Dieva mīlestības vēsts līdzdalīšanā Nepālā. Dalībnieki devās mājup ar pozitīviem komentāriem par saviem piedzīvojumiem.

“Man patika iegūt jaunus draugus, īpaši no citām Nepālas vietām,” kāds teica.

“Man patika mācīties par īpašajām Adventistu mācībām,” piebilda cits. 

Kopumā dalībnieki teica, ka novērtēja to, ka varēja redzēt sevi kā daļu no lielākas ģimenes. Kāds no tiem secināja: “Mani iedrošināja tas, ka varēju redzēt Adventistu draudzi kā vienu veselumu darbībā.” Notiek plānošana, lai atkārtotu šādu pieredzi 2020.g., vēsta vadītāji.

Avots: https://www.adventistreview.org/church-news/story14203-in-nepal-congress-highlights-potential-essential-role-of-adventist-youth