Septītās dienas adventistu draudze ievieš vispasaules lūgšanu kampaņu #Pray4Burundi

16. novembris, 2019

Adventistu vispasaules draudzes vadītāji aicina draudzes locekļus vienoties lūgšanās pēc tam, kad  Burundi ūnijas vadītājs ir ticis arestēts.

Burundi ūnijas prezidentu Lamec Barishinga 24.oktobrī arestēja, kad viņš bija ceļā uz tikšanos Austrum-Centrāl Āfrikas divīzijas mītnē Nairobi pilsētā Kenijā. Šis atgadījums pievienojas notikumu ķēdei attiecībās starp Septītās dienas adventistu draudzi un Burundi valdību.

Maijā Septītās dienas adventistu draudzes prezidents Teds Vilsons caur Adventist News Network un Adventist Review aicināja draudzi lūgt par adventistu draudzes locekļiem Burundi. Šis aicinājums tika izteikts pēc tam, kad 22 adventistu draudzes vadītāji un locekļi Centrālāfrikā tika apcietināti un aizturēti. Šie aresti bija valdības rīkojums, un tam sekoja mēnešiem ilga izmeklēšana valdības daļā, kas atbild par adventistu draudzi.

Turklāt cilvēku grupa ar valdības atbalstu ir pārņēmusi draudzes ēkas un aizliedz draudzes vadībai tur ieiet. Sociālajos medijos ir publicēti video, kuros redzams, kā Burundi policijas darbinieki iebiedē un uzbrūk adventistu draudzes locekļiem. Par spīti mēnešiem ilgām lūgšanām un mēģinājumiem izlīgt mieru ar valdību, situāciija nav uzlabojusies.

Šī iemesla dēļ Septītās dienas adventistu draudze aicina ikkatru draudzes locekli lūgt par Burundi. Aicinājums lūgt ne tikai par Burundi adventistu draudzes vadību un locekļiem, bet īpaši par šīm trim lietām:
  1. Mācītāja Lamec Barishinga atbrīvošanu no cietuma.
  2. Draudzes locekļu pasargāšanu no fiziskas un emocionālas vardarbības. Lūdziet, lai mācītāju un draudzes locekļu arestēšana tiktu pārtaukta.
  3. Lūdziet, lai Burundi valdība novērtētu reliģijas brīvību, pārtrauktu iejaukties adventistu draudzes vadības lēmumos un atļautu draudzes locekļiem slavēt Dievu bez valdības iejaukšanās.

Ikgadējā sanaksmē ģenerālkonforences galvenajā mītnē Teds Vilsons, Septītās dienas adventistu draudzes prezidents, aicināja delegāciju no Centrālāfrikas divīzijas uzrunāt klātesošos. Mācītājs Lamec Barishinga nespēja iegūt vīzu, lai apmeklētu ikgadējo sanāksmi, tāpēc sūtīja sveicienu video formātā. 

Barashinga sacīja: “Es izsaku milzīgu pateicību Burundi adventistu draudzes locekļiem par neatlaidīgām lūgšanām. Bez tām visi mūsu mācītāji un vadītāji būtu cietumos, daži no mums būtu zaudējuši dzīvību. Mūsu Kunga roka ir spēcīgāka nekā ienaidnieka roka.”

Adventistu draudzē Burundi ir aptuveni 186’000 draudzes locekļu, 23 skolu un 5 klīnikas/aptiekas.

Vairāk informācija pieejama http://Adventist.org/Pray4Burundi, kā arī sociālajos medijos, izmantojot tēmturi #Pray4Burundi. 

Avots: https://www.adventistreview.org/church-news/story14204-seventh-day-adventist-church-initiates-global-prayer-campaign-pray4burundi