Loma Lindas Universitātes Veselības nodaļa izveido veselības zinātnes institūtu Ķīnā

22. janvāris, 2020 | Adventist Review

Šī darbība palīdzēs atbalstīt izglītību zobu higiēnas un elpošanas terapijas jomā. Loma Lindas Universitātes veselības nodaļa (LLUH) ir izveidojusi jaunu veselības zinātnes institūtu, lai atbalstītu augošo veselības aprūpes izglītību Ķīnā.

Atklāšanas ceremonijā 2019. gada oktobrī LLUH atklāja starptautisko veselības zinātnes institūtu Hangžou pilsētā, Zhedzjana provincē, Ķīnā. Tas veidots sadarbībā ar Zhedzjana Universitātes pilsētas koledžu (ZUCC) un klīniskās apmācības vietu Sir Run Run Shaw slimnīcā. 

Pēdējo divu gadu laikā šie sadarbības partneri ir apvienojušies, lai izveidotu jaunus akadēmiskos kritērijus, pieņēmuši darbā studentus un veidojuši dizainu klases telpām un laboratorijām.

ZUCC Medicīnas skola medicīnas un māszinību studentiem piedāvās papildu izglītību zobu higiēnas un elpošanas terapijas jomā, kas tiks iekļauta universitātes bakalaura grāda programmās. Mācību stundas plānots sākt 2020. gada rudenī.“Mēs izvēlējāmies sadarboties ar Loma Lindas Universitātes Veselības nodaļu tās starptautiskās atpazīstamības dēļ. Tā pasaulē ir zināma kā inovatīva un līdzjūtīga veselības aprūpes izglītības sniedzēja,” sacīja ZUCC prezidents Vei Vei. “Viņu mērķis ir izveidot pavisam jauna veida veselības darbiniekus. Darbiniekus, kuri rāda priekšzīmi ar savām vērtībām – taisnību, līdzjūtību, pazemību, godīgumu, izcilību, brīvību un paškontroli.”

Vei sacīja, ka ZUCC būs pirmā universitāte Ķīnā, kura piedāvās akadēmisko programmu zobu higiēnā.
Ķīnas federālā valdība nesen laida klajā veselības aizsardzības politikas nolikumu nacionālai iniciatīvai “Veselīga Ķīna 2030”, kas ir mērķtiecīgs plāns, lai uzlabotu valsts kopējo veselību nākošo 11 gadu laikā. Šīs kampaņas plānā ir konkrēti mērķi, kas ietver centienus investēt un nodrošināt ilgtermiņa mutes dobuma veselību Ķīnā. Valdība saskaņā ar šiem noteikumiem vēlas pārnest uzsvaru no mutes dobuma ārstēšanas uz mutes dobuma slimību novēršanu. Lai gan elpošanas terapeita profesija Amerikas Savienotajās Valstīs ir reģistrēta jau teju 75 gadus, Vei sacīja, ka Ķīnā tā par medicīnas jomu atzīta tikai pēdējos desmit gados.Ķīnā pēdējo 15 gadu laikā ir novērots saslimstības pieaugums ar plaušu vēzi un astmu. Kā ziņo China Daily, plaušu slimības izraisa ilgtermiņa pakļautība bīstamam gaisa piesārņojumam. “Ķīnai ir liela vajadzība pēc profilaktiskas mutes dobuma un plaušu slimību ārstēšanas,” Vei teica. “Mēs tiecamies izveidot spēcīgas izglītības programmas šajās jomās.”

1999. gadā Zhedzjana Universitāte un Hangžou pašvaldība dibināja ZUCC. Tā tiek uzskatīta par pasaules līmeņa starptautisku universitāti, kura izglīto gandrīz 12 000 studentu. Tā piedāvā bakalaura un augstākās izglītības grādus vairākās programmās, tai skaistā biznesa, datorzinātņu, inženierzinātņu un tiesību zinātņu.

LLUH prezidents Ričards H. Harts lepojas ar jauno sasniegumu. “Mēs sākam jaunu sadarbību, kuras mērķis ir ietekmēt izglītību un veselības aprūpi visā Ķīnā,” viņš sacīja.

Vairāk informācija Loma Lindas Universitātes veselības nodaļas mājaslapā: https://news.llu.edu/

Avots: https://www.adventistreview.org/church-news/story14264-loma-linda-university-health-establishes-health-science-institute-in-china