Interamerikas divīzijas jaunieši rīko nometnes savās mājās

21. maijs, 2020 | Adventist Review

Simtiem jauniešu Septītās dienas adventistu Interamerikas divīzijā, neskatoties uz visā pasaulē valdošo pandēmiju, cēla teltis savos pagalmos, lai piedalītos tiešsaistes Ceļa meklētāju nometņu sanāksmēs.

Nedēļas laikā Ceļa meklētāji un viņu ģimenes satuvinājās un kopā piedzīvoja tiešsaistes nometnes, kopā slavēja Dievu, piedalījās interaktīvās nodarbībās, ieguva jaunas prasmes, sacentās sporta aktivitātēs un liecināja saviem draugiem.

Interamerikas divīzijas jauniešu kalpošanas nodaļas vadītājs Als Pouils (Al Powell) sacīja: “Man prieks tiešsaistes nometnēs redzēt tik daudz jauniešu, kas ir dedzīgi Jēzus sekotāji. Šāda veida nometnes notiek arvien biežāk, un tas parāda – lai gan COVID-19 attur mūs no tikšanās klātienē, ar sociālo mediju palīdzību arvien vairāk varam tuvoties saviem draugiem.”

Ģimenes ir kopā
Salvadorā jauniešu kalpošanas nodaļa bija ieplānojusi 5 nometnēs pulcēt vairāk nekā 5000 dalībnieku, bet ātri pielāgoja nometņu programmas tiešsaistēm tā, lai iesaistīta tiktu visa ģimene. Piecas dienas ilgajā programmā bija iekļautas ikdienas aktivitātes, nozīmīšu nodarbības un vakara uzrunas. Šajos un vēl citos pasākumos piedalījās vairāk nekā 2500 Piedzīvojumu meklētāju, Ceļa meklētāju un māstergaidu. 

“Vēlējāmies palīdzēt mūsu jaunatnei vērst uzmanību uz garīgām lietām un jaunu prasmju apgūšanu šajā krīzes laikā,” sacīja  Salvadoras Jauniešu kalpošanas nodaļas vadītājs Luiss Agiljons (Luis Aguillón). Agiljons stāsta, ka katru rītu pulksten 6.00 nometnes dalībnieki no visas valsts piedalījās lūgšanu ķēdē. Tam sekoja Bībeles izpēte un brokastis.

Nometnes tēma bija “Savienoti ar Jēzu”, un tā iekļāva pasākumus visai ģimenei, piemēram, Bībeles pantu atmiņas spēles, Bībeles zināšanu sacensības, liecības, pirmās palīdzības mācību, fiziskās aktivitātes un zināšanas, kā tās pareizi plānot, telšu uzsliešanu un interaktīvas spēles.

Pauze karantīnas laikā
Martinesu (Martínez) ģimene vietnē Facebook līdzdalīja, ka pēdējo trīs karantīnā pavadīto nedēļu laikā viņi ne reizi nebija redzējuši savus bērnus tik laimīgus.

“Tā bija tik liela svētība! Bērni vēlējās gulēt teltīs arī pēc nometnes beigām,” sacīja Sesilija Ajala Martinesa (Cecilia Ayala Martínez).

Savā priekā dalījās Džūdija Penja (Judy Peña). “Mums bija iespēja aizmirst par COVID-19 un izbaudīt laiku ar saviem bērniem visas tiešsaistes nometnes garumā,” viņa sacīja.

Draudzes vadītāji ziņo, ka tiešsaistes nometnei sekoja līdzi tūkstošiem skatītāju no Brazīlijas, Ekvadoras,  Argentīnas, Kostarikas, Nikaragvas, Gvatemalas, Meksikas, Amerikas Savienotajām Valstīm un Austrālijas.

Vairāk nekā 1700 bērnu un jauniešu no 128 klubiem reģistrējās dalībai pirmajā tiešsaistes nometnē. Vairāk nekā 4000 Ceļa meklētāju un māstergaidu reģistrējās dalībai nacionālajā nometnē, kas notika Petenā (Petén), Ziemeļgvatemalā.

“Nezinājām, vai bērni atsauksies aicinājumam celt teltis savos pagalmos, terasēs vai istabās, bet mūsu bažas zuda, jo bērni un viņu vecāki aktīvi piedalījās programmā un formās tērpti kopā dziedāja, un liecināja no savām mājām,” sacīja  Gvatemalas Adventistu draudzes prezidents Genters Garsija (Guenther García).

Liecināšana kaimiņiem
Dina Lopesa (Dina López) no Jošua (Joshua) Ceļa meklētāju kluba Rietumgvatemalā sacīja, ka piedalījusies tiešsaistes nometnē ar visu ģimeni. 

“Mēs šaubījāmies par šo pasākumu, bet programma nesusi lielas svētības,”  Dina Lopesa sacīja. “Mums bija iespēja to izbaudīt kopā kā ģimenei. Tuvojoties piektdienas vakaram, uzvilkām formas, sēdējām ārā pie teltīm un skatījāmies tiešraidi uz liela ekrāna. Kaimiņi ieinteresējās un vēroja mūs no otrā stāva terases. Drīz vien viņi sāka dungot līdzi dziesmas.” 

Dina Lopesa un viņas ģimene dziedāja un sekoja līdzi tiešraidēm visu nedēļas nogali.

“Zinu, ka Dievs dod šo laiku, lai mēs to izmantotu pilnvērtīgi. Nav būtiski, ka esam ieslēgti četrās sienās – mums jābūt par Dieva gaismu tur, kur esam,” Dina sacīja.

Vietējo draudžu vadītāji ziņo, ka no 10. līdz 12. aprīlim Gvatemalā tūkstošiem cilvēku piedalījās garīgajā, fiziskajā un sociālo mediju liecināšanā caur Facebook Live. Draudzes ūnijas radiostacija raidīja programmu pa visu valsti. Tūkstošiem cilvēku no visas pasaules sekoja programmai tiešsaistē.

“Papildus tam vairāk nekā 40 jauniešu publicēja attēlus ar apliecinājumu, ka ir pieņēmuši lēmumu kristīties,” sacīja G. Garsija.

Rietumvenecuēlā 1500 jauniešu reģistrējās tiešsaistes nometnei, ko organizēja draudzes ūnijas vadītāji. Vadība saka, ka visām 10 draudžu savienībām bija ieplānotas savas nometnes, bet tās apvienojās kopīgai sešu dienu ilgai sanāksmei.

Jauniešu vadītāju uzrunas
Jauniešu vadītāji no daudzām pasaules adventistu draudzēm kalpoja par viesrunātājiem 6.–11. aprīļa tiešsaistes nometnē, kura pulcēja 283 Piedzīvojumu meklētāju, Ceļa meklētāju un māstergaidu klubus.

Jauniešu kalpošanas nodaļas vadītājs Pako Edsons Mokgvane (Pako Edson Mokgwane) uzrunāja un iedrošināja jaunos klausītājus: “Dievs vēl aizvien ir visu sarežģījumu centrā, un Viņš tās izmanto, lai vēstītu patiesību par Savu mīlestību un aizskartu ļaužu sirdis.” Mokgvane iedrošināja jauniešus palikt uzticīgiem savā kalpošanā Dievam un izmantot sociālos medijus, lai pagodinātu Dieva Vārdu.

Als Pouils uzrunāja tūkstošiem bērnu un jauniešu ar vārdiem: “Stāviet droši un stipri savās attiecībās ar Jēzu! Dzīvojiet ar Jēzu, dariet visu kopā ar Jēzu! Ejiet un pastāstiet pasaulei, ka ir laiks izvēlēties Viņu!”

Avots: https://www.adventistreview.org/church-news/story14755-young-people-camp-at-home-for-virtual-camporees-across-inter-american-division