“Nāc pie Avota” – TED Sieviešu Konference

16. oktobris, 2014 | tedNEWS

“Nāc pie Avota" bija moto pirmajai Trans-Eiropas Divīzijas (TED) Sieviešu Konferencei, kas no 24. līdz 28. septembrim notika Slovēnijā, pilsētā Rogaška Slatina. 

Konferencē piedalījās vairāk nekā 200 sievietes no TED 9 Ūnijām un ietvēra arī dalībniekus no Austrālijas, Izraēlas un ASV. Arī 12 sievietēm no Latvijas bija priekštiesība būt šajā konferencē. Konference bija Klāras Sančesas-Šūtes, TED Sieviešu kalpošanas (SK) nodaļas vadītājas, vīzija, un tika plānota un vadīta kopā ar Sieviešu kalpošanas nodaļu vadītājām no visas TED.

Pirmajā konferences vakarā bija īpaša ceremonija - sievietes rakstīja savus vārdus uz akmeņiem, kuri tika novietoti priekšā pie īpaša ūdens, kam sekoja lūgšanas par katru pārstāvēto sievieti. Mums bija iespēja dzirdēt Raafata Kamala, TED prezidenta atklāšanas runu, kurā viņš mudināja sievietes būt autentiskām kristietēm; būt par sievietēm, kurās cilvēki varētu redzēt Jēzu, kas dzīvo mūsos un būt par sievietēm, kuras Dievs ir aicinājis dalīties ar evaņģēliju šajās pēdējās dienās

Mēs bijām svētīti ar divām runātājām – Rakvelu Araisu, Septītās dienas Adventistu Baznīcas Ģenerālās konferences SK vadītājas vietnieci un Debiju Meijeri no Austrālijas, kura izveidoja Ziedu valodas kalpošanu. Katru rītu Rakvela aicināja sievietes kļūt par garīgām sievietēm, jo Dievs vēlas, lai mēs tādas esam. Visas klātesošās sievietes tika sasildītas ar Rakvelas mīlestību, atvērtību un to, kā viņa atklāja Svēto Rakstu vārdus, kuri bija piemēroti sievietes ikdienas situācijām. Viņas ilustrācija no Mateja 26:26 mūs pārnesa citā izpratnes līmenī. Viņa teica: "ka Kristus mūs ņēma (izvēlējās mūs kā sievietes), tad Viņš svētīja mūs (ar dāvanām un talantiem), tad Viņš mūs lauza (pārbaudījumos un bēdās), un tad Viņš mūs deva (lika mums aizsniegt citus un kalpot tiem)". Vakara dievkalpojumos Debija izmantoja ziedus un augus, lai ilustrētu Dieva mīlestību un to, kā Viņš var izmantot mūsu salauztību, lai kalpotu citām sievietēm, kas piedzīvo to pašu, ko mēs esam pieredzējušas. Es ticu, ka visiem klātesošajiem apskatītie Stjuarta zirņi un eikalipta koks nekad nebūs tādi kā iepriekš, jo tagad viņi atcerēsies garīgo saikni starp savu dzīvi un šiem augiem.

Konferences laikā sievietes tika aicinātas nākt pie Avota; nogaršot Dzīvo Ūdeni, Jēzu Kristu, un virzīties uz priekšu un uz augšu; būt labākajām, kas tās var būt, un tad iet atpakaļ, lai svētītu citus.

Sievietes tika iedvesmotas caur brīnišķīgām un informatīvām darbnīcām, kas ietvēra plašas un radošas tēmas. Seminārus vadīja dažādas sievietes no visas TED. Vienu vadīja Denīze Hočtreisere, Viduseiropas Divīzijas SK vadītāja. Daudzreiz varēja dzirdēt smieklus, kas nāca no telpām, kas liecināja, ka sievietes tika aktīvi iesaistītas un ar prieku piedzīvoja notiekošo.

"Sieviete rāmī" bija teatrāls uzvedums par Ievu, Lidiju un sievieti pie akas, ko atveidoja Eleni Džei Andersone - Greja no Britu Ūnijas konferences (BUC). Viņas tēlojums par trīs sievietēm bija tāds it kā viņas patiešām būtu no Bībeles lappusēm. Dalībniecēm patika leļļu teātra kalpošana ar personāžiem Ebu un Flo, kuras attēloja Anete Mūra un Dekstere Sančesa. Visu konferences laiku mūzika, sākot ar instrumentālo, solo un slavēšanu grupās tika sniegta ar profesionalitāti un iedvesmu.

Slavēšanas grupa no Slovēnijas uzstājās lūgšanu un dievkalpojuma laikā un bija sieviete, kas dejoja Kungam ebreju dziesmas pavadībā. Sieviešu koris, kuras vadītāja bija Madelona Komvaliusa, Nīderlades Ūnijas Konferences SK vadītāja, radīja Debesu atmosfēru.

Piektdienas vakarā, dalībnieki ienāca auditorijā, kurā bija iedegtas septiņas sveces un  fonā skanēja garīga mūzika. Tas palīdzēja Sabatu sagaidīt īpašā veidā. Sestdienas vakarā, kad sievietes atstāja auditoriju, viņas tika pārsteigtas ar gabaliņu garšīgas "Sabata kūkas" un tasi tējas!

Daudzām konferences dalībniecēm galvenais notikums bija ielu evaņģelizācijas programma, kas norisinājās Mariborā (tulk. piezīme. otrā lielākā pilsēta Slovēnijā), sadarbībā ar “Messy church” komandu no Mariboras. Sabata rītā vairāk nekā 100 sievietes devās uz skvēra laukumu, kas atrodas blakus galvenajam veikalu tīklam, lai veidotu veselības izstādi, kuru vadīja Šārona Plata-Makdonalda, BUC SK vadītāja, un Elsija Steipla, Veselības kalpošanas vadītāja Dienvidanglijas Konferencē, kuru 2 stundās apmeklēja 112 cilvēki. Paralēli izstādei bija sejas apgleznošana bērniem, kur 30 bērni, ejot prom, bija laimīgi, jo viņu sejas bija izmainījušās! Kāda no dalībniecēm teica, ka sejas apgleznošana un evaņģelizācija ielās viņai lika izkāpt no savas komforta zonas un aicināja viņu veikt savu kalpošanu citā līmenī. Sievietes arī dalīja ziedus, literatūru un Bībeles iedvesmotas krāsojamās grāmatas un zīmuļus, kas tika dāvināti bērniem. Debija Meijere izgatavoja divus īpašus ziedu pušķus, kas tika dāvināts, kādai sievietei slimnīcā no Nīderlandes un Rakvela Araisa uzdāvināja otru pušķi kādai citai sievietei skvēra laukumā. Akapella grupa “4GIVEN” (tulk. Piedots) no Mariboras bija vēl viens ielu evaņģelizācijas veids šajā projektā, kas ar saviem melodiskajiem, evaņģēlija iedvesmotajiem toņiem, cilvēkiem, kas bija šajā laukumā, lika smaidīt un dziedāt.

Sievietes, kuras nepiedalījās ielu evaņģelizācijas projektos Mariborā, pavadīja brīnišķīgu laiku pārdomu dārzā. Tas bija laiks, kad varēja pieredzēt Dieva klātbūtni dažādās aktivitātēs, kas ļāva pavadīt “laiku ar Dievu”, un stiprināties garīgajā ceļojumā.

Sabata pēcpusdienā divi mazi zēni Jans Mojzešs un Lūka Reličs, bija veikuši tālo ceļu no Horvātijas, lai dalītos ar savu instrumentālo talantu, spēlējot saksofonu un trompeti. Klāra Sančesa-Šūte aicināja visas dāmas atstāt ietekmi uz šo reģionu, un nāca klajā ar ideju savākt ziedojumus divām personām Rogaška Slatina pilsētā. Konsultējoties ar Rogaška Slatina mēru, tika ieteikta jauna meitene ar invaliditāti un pusaugu zēns ar īpašu dāvanu vijoļspēlē, kurš bija no nelabvēlīga rajona. Ziedojumi tika savākti no tirgū pārdotajām lietām, no dažādām valstīm, kopā 3,336.00 EUR un 221.00 GBP, kas tika sadalīti starp diviem minētajiem saņēmējiem.

Odrija Andersone, TED sekretāre, teica noslēguma uzrunu. Viņa iedrošināja sievietes, lai tās aicina citus nākt pie Avota. Programmai noslēdzoties, Anete Mūra zīmēja lielu ilustrāciju "nāc pie Avota", kas tika uzzīmēts 30 minūtēs. Konferences noslēdzošās stundas tika aizvadītas sadraudzībā un sievietēm bija iespēja nostiprināt attiecības, kas bija izveidojušās visas konferences laikā. Bija brīnišķīgi redzēt dažādu kultūru un valodu vienotību. Sievietes, kas bija ieradušās, lai tiktu atspirdzinātas no Avota,  savienojās kā viens, lai pielūgtu Kungu.

Avots: tedNEWS