Ap 4000 adventistu jauniešu GYC sanāksmē savu uzmanību vērš uz Baznīcas globālo misiju

12. janvāris, 2016 | ANN

GYC sanāksmes dalībnieki Vecgada vakara lūgšanu brīžos Lūivilā, Kentuki štatā. Foto: Sets Šafers.
 
Piecu dienu sanāksmes centrā – Jēzus mīlestība un vēsts par Viņa otro atnākšanu
 
Tūkstošiem jaunu cilvēku no visas ASV un vairāk nekā 50 citām valstīm bija ieradušies Lūivilā, Kentuki štatā, lai ikgadējās GYC sanāksmes laikā domātu par Jēzus otro atnākšanu un kaut ko sniegtu arī līdzcilvēkiem.
 
Piecu dienu GYC sanāksmes (jeb "Generation. Youth. Christ" – "Paaudze. Jaunatne. Kristus") tēma bija "Aicināts. Izredzēts. Uzticīgs", un tā līdz 3. janvārim norisinājās Kentuki Starptautiskajā konferenču centrā.
 
Organizatori apgalvo, ka kopš organizācijas dibināšanas 2002. gadā, tā bijusi otra lielākā GYC sanāksme. Kopumā piektdien bija reģistrēti 3956 cilvēki no 56 valstīm un bija pārstāvēti 49 no 50 ASV štatiem; nedēļas nogalē apmeklētāju skaits pārsniedza 5000. Lielākā sanāksme norisinājās Hjūstonā 2011. gadā ar 4500 reģistrētiem dalībniekiem, nedēļas nogalē dalībnieku skaitam pieaugot līdz 7000 cilvēkiem.
 
Vienojošā stiprā vēlēšanās līdzdalīt Atklāsmes grāmatas 14. nodaļas triju eņģeļu vēsti, ka Jēzus nāks drīz, likusi sapulcēties vienuviet pusaudžiem un jauniešiem no tik daudzām dažādām kultūrām un nacionalitātēm, sacīja Mozus Ratsara, GYC plānošanas viceprezidents.
 
"Šī vēsts ir universāla, tāpat kā Adventistu Baznīca," sacīja Ratsara. "Tā nav tikai angliski runājošo vēsts, un GYC nav tikai Ziemeļamerikas organizācija. Tā ir globāla."
 
Šī vēsts bija arī GYC prezidentes Natašas Nebletas atklāšanas uzrunas centrā.
 
"Kas gan mēs esam? – Jaunu cilvēku kustība, kuras misija ir šīs paaudzes laikā līdzdalīt triju eņģeļu vēsti visai pasaulei," viņa sacīja.
 
Nebleta gan atzina, ka ir pārliecināta, ka jauniešiem, lai paveiktu šo darbu, pietiekamā daudzumā pietrūkst kādas sastāvdaļas – mīlestības.
 
"Ir tikai viena vienīga lieta, kas mums visās grūtībās ļaus palikt uzticīgiem Jēzum Kristum, un tas ir tas, kam jāraksturo atlikuma draudzi," viņa sacīja. "Tā ir mīlestība, visu apklājoša mīlestība pret Visaugstāko."
 
Piektdien jaunieši bija nolēmuši ļaut mīlestībai darboties – 43 autobusi devās uz Lūivilu, lai apmeklētu iedzīvotājus viņu mājās un citās vietās. Dalībnieki piedāvāja Bībeles un veselības studijas, vāca konservus vietējai pārtikas bankai, dziedāja veco ļaužu aprūpes namos, dalīja bukletus, aicinot uz evaņģelizācijas kampaņām, un mainīja baterijas ugunsdzēsības signalizācijās cilvēku mājās.
 
GYC sanāksmes runātāji sacīja, ka ir priecīgi atrasties tik lielas jauniešu grupas vidū, kuri ar degsmi vēlas kalpot Jēzum, un izteica cerību, ka viņu uzrunas tos iedvesmos.
 
"Esmu šeit, jo man rūp jaunieši," sacīja Daniela Herisone, uz seksuālo tikumību aicinošas misijas "Viņa gaismā" dibinātāja. "Jaunībā es novērsos no Kunga ceļiem. Es zinu, cik šis laiks ir sarežģīts, un cik daudz atbilžu un informācijas ir vajadzīgs. Atskatoties atpakaļ, es būtu vēlējusies, lai toreiz man būtu bijusi vismaz daļa tās informācijas, kas man ir šodien." 
 
Harisa Fonga, Austrālijas evaņģēliste, kura sludina visā pasaulē, sacīja, ka uz GYC sanāksmi viņu atvedusi mīlestība pret triju eņģeļu vēsti.
"Es degu par šo vēsti un šeit kopā ir sanākuši tik daudzi jaunieši," viņa sacīja. "Manuprāt šī vēsts ir aktuāla un tā ir jāizprot, lai mēs ar dedzību varam to izplatīt tālāk."
 
Homērs Trekārtins, Adventistu Baznīcas Vidējo Austrumu un Ziemeļāfrikas Ūnijas prezidents, apmeklētājiem piektdien sacīja, ka izdošanās pamatā ir lūgšana.
 
"Lūgšana ir nemitīga vibrācija, kas sagraus Sātana valstības pīlārus," viņš sacīja.
 
Avots: ANN