Ģenerālkonferences komiteja balso par dokumentu „Vienotība misijā”
6. oktobris, 2016

6. oktobrī komiteja, kurā ietilpa pasaules un reģionu Septītās dienas adventistu vadītāji, nobalsoja par dokumentu ar detalizētu darbības aprakstu, kā būtu jārīkojas attiecībā uz atsevišķām vispasaules draudzes vienībām, kuras nav saskaņā ar balsojumu, kurā ņēma dalību vairāk nekā 2000 pārstāvju no 19,5 miljonus lielās konfesijas nesenajā Ģenerālkonferences kongresā Sanantonio, ASV, 2015. gada jūlijā.
Ar balsojumu 1381 pret 977, delegāti vairāk nekā no 200 valstīm un teritorijām noraidīja ierosinājumu, kas atļautu reģioniem būt atšķirīgiem ordinācijas praksē. Pašreiz tikai vīrieši var būt ordinēti šajā konfesijā. Neraugoties uz to, dažās draudzes daļās tika veiktas darbības, kuras ir pretrunā ar balsojumu par sieviešu ordināciju.
Rekomendācija ar nosaukumu „
Vienotība misijā: procedūras draudzes samierināšanā”, kuru apstiprināja Ģenerālkonferences un Divīziju vadītāju komitejas 78 locekļi vispasaules Draudzes birojā Silverspringsā, Merilendā, ASV, 6. oktobrī tiks nosūtīta 343 locekļu lielajai Izpildkomitejai diskusijām un balsojumam 11. oktobrī. Izpildkomiteja ir augstākā pārvaldes struktūra bez Ģenerālkonferences kongresa un tā sanāk kopā katru oktobri uz rudens sanāksmi.
Ja tā to pieņems, tad tālāk divos etapos sekos darbības, kas skars šo balsojuma nepieņemšanas jautājumu. Tas iesāksies ar vairākām konsultācijām draudzes struktūru dažādos līmeņos. Konsultācijas pavadīs pastorālās vēstules, kuras mudinās uz pakļaušanos draudzes balsojumam, kā arī daudz lūgšanu. Ja lieta netiks atrisināta un tā attieksies uz Pamatmācību vai balsošanas darbību un vispasaules draudzes darba kursu, tad sekos otrā fāze, kuru izstrādās Ģenerālkonference, lai tā tiktu izskatīta 2017. gada gadskārtējā sanāksmē, kur par to tiks balsots.
Šīs rekomendācijas preambulā tiek uzsvērts svarīgums vienotībai misijā. „Ja kāda no daļām izvēlas „iet viena pati”, tad no tā cieš visa draudze un tās vērtība tiek mazināta. Ja šīm darbībām netiek pievērsta uzmanība, tad tas var novest pie apsūdzībām negodīgumā un spēj apdraudēt draudzes vienotību misijā.”
Ģenerālkonferences prezidents Teds Vilsons uzsver:
“Tā ir mūsu dedzīga cerība, ka visas Draudzes daļas apzināsies svēto svarīgumu būt vienotiem misijā, kā arī darba kursā, kurš mūs ved pretī šim mērķim. Mums vienmēr ir jābūt iesaistītiem glābšanas procesā, meklējot vienotību pēc kuras ir ilgojies Kristus Jāņa 17:21.”
Šī gada gadskārtējā sanāksmē tika apskatītas arī Draudzes finanses, aplūkotas arī tendences draudzes locekļu statistikā, tika uzklausītas atskaites par draudzes darbu 13 pasaules divīzijās, kā arī Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģionā. Liela trīs dienu konference par adventistu izglītību notika pirms gadskārtējās sanāksmes.
Gadskārtējā sanāksme no 7. līdz 12. oktobrim nav tikai darba sapulce. 8. oktobra pēcpusdienā Vilsons un pārējie draudžu vadītāji apmeklēja apkārtējās mājas ap Draudzes biroju, lai kopīgi ar tās iedzīvotājiem lūgtu Dievu un tiem izplatītu reliģisko literatūru. Vilsons atgādināja draudzes vadītājiem, ka tiem ir jābūt par paraugu, kam draudzes locekļi var sekot. Teds Vilsons sacīja: „Mēs ilgojamies būt iesaistīti Dieva misijā, lai aizsniegtu pasauli.”
Septītās dienas adventistu Draudze ir pārstāvēta 215 valstīs un teritorijās, tā vada vairāk nekā 8200 skolas, koledžas un universitātes, simtiem hospitāļu, klīniku un citas ar veselību saistītās iestādes visā pasaulē.
Silverspringsa, Merilenda | Ģenerālkonferences komunikācijas nodaļa
Avots:
ANN