Svētais gars atkal nāk uz Atēnām

2. jūnijs, 2023 | Deivids Nīls

Projekta "Kristus Eiropai” ietvaros maijā tika rīkoti misijas pasākumi Grieķijā. Atēnās evaņģelizācijas sanāksmes tika rīkotas no 28.aprīļa līdz 3.maijam ar zīmīgu nosaukumu “Svētais Gars atkal nāk uz Atēnām”. Evaņģelizācijas sēriju vadīt bija uzaicināts Glens Agirre (Glen Aguirre) no Kalhounas draudzes, Džordžijā, ASV. Pasākumu norises vieta bija tikai akmens metiena attālumā no Marsa kalna, kur Pāvils sludināja senos laikos. Kā paskaidroja mācītājs Agirre: "Mans mērķis bija balstīties uz Pāvila sludināšanu Atēnās par Svēto Garu (kā pierakstīts Apustuļu darbu 17. nodaļā), bet gribētu teikt, ka vairāk nekā tikai sludinot par Svēto Garu, mēs lūdzām, mācījām, dziedājām un piedzīvojām Svēto Garu!"

Grieķijas misijas prezidents Klaudio Guljass (Claudio Gulyas) ziņo, ka, pirmajā vakarā apmeklētāju skaits bija 63 cilvēki, kas ietvēra gan draudzes locekļus, gan interesentus. Pārējos vakaros apmeklētāju skaits turējās līdzvērtīgā apjomā. Apmeklētāji bija gan grieķi, gan cilvēki no Zambijas, Ķīnas, Filipīnām, Ganas, Rumānijas, Īrijas, Apvienotās Karalistes, Serbijas, Francijas, Kipras, Kamerūnas, Tunisijas un ASV.

Evaņģelizācijas pasākumi veicināja ne tikai evaņģēlija pasludināšanu, bet arī pašu draudzes locekļu atmodu un iesaistīšanos kalpošanā. “Kad draudze piedzīvo Svētā Gara vārdā un spēkā sludinošu evaņģēlistu, notiek kaut kas nozīmīgs gan ar pašu evaņģēlistu, gan ar draudzi. Visi tiek iedrošināti un piedzīvo izaugsmi.”

Savukārt Salonikos tika filmēts materiāls trīs ar pusi stundu garai dokumentālai filmai “Pāvila pēdās”, kuras mērķis ir parādīt Grieķiju kā vairāk nekā tikai mītu, varoņu, filozofijas, spožas saules un zili zaļas jūras zemi. Kā skaidro Saloniku mācītājs Jannis Samarass un vadošais scenārists: "Grieķija ir pirmā valsts Eiropā, kas aptver vienu no trim Rietumu un līdz ar to arī pasaules civilizācijas pīlāriem. Pirmais pīlārs bija sengrieķu filozofija, otrais - romiešu likums. Bet tad nāca trešais un negaidītais pīlārs – kristietība!" Filmu paredzēts pabeigt līdz 2024. gadam ar primāro stāstījumu grieķu valodā, kas tiks tulkots arī angļu valodā un vairākās citās valodās. Vēl Grieķijā tiek plānots attīstīt Atēnās bāzētu Ietekmes centru, mediju kompleksu un informatīvu kalpošanu universitāšu studentiem, ko vada Atēnu Jauniešu draudze.

Lejuplādes

Artboard 1.png