Adventistu jaunatne veicina veselību un dzīves kvalitāti Albānijā

22. jūnijs, 2023 | Sāra Dornelisa un Natieli Šēfere

Nesen albāņu jauniešiem bija iespēja piedalīties kalpošanā, izmantojot programmu "Youth Alive", kas ir Ģenerālkonferences iniciatīva, kuras uzmanības centrā ir jaunieši un pusaudži, kas cenšas aizsniegt citus cilvēkus caur praktiskām darbībām caur veselības un labklājības aspektiem.
 

Veselības izaicinājumu

2023. gada aprīlī un maijā albāņu jaunieši rīkoja "Veselības izaicinājumu", aicinot Tirānas un Korses sabiedrības locekļus izprast un izmantot astoņus dabas dziednieciskos līdzekļus (tīrs gaiss, saules gaisma, atturība, atpūta, fiziskās aktivitātes, pareizs uzturs, ūdens lietošana, uzticēšanās dievišķajam spēkam). Šīs iniciatīvas ietvaros iedzīvotāji tika mudināti aizpildīt īsu aptauju par savu dzīves kvalitāti, veselību un paradumiem. Aptaujas respondenti, kuri vēlējās piedalīties izaicinājumā, saņēma nesen albāņu valodā izdotu žurnālu, kurā bija aplūkotas tēmas par veselību un labklājību.


Komandas Youth Alive dalībnieki veic asinsspiediena testus, lai veicinātu lielāku izpratni par veselīgu dzīvesveidu sabiedrībā

"Veselības izaicinājums" nenotika vakuumā, bet ir daļa no pastāvīgiem centieniem sasniegt albāņus, iepazīstinot viņus ar Kristu. "Gadu gaitā ir veikti dažādi informēšanas pasākumi, lai veicinātu attiecības, veidotu uzticību un atbalstītu kopienu," ziņoja mācītājs Delmārs Reiss, Albānijas misijas prezidents. Aktivitātes ietvēra lekcijas par fizisko un garīgo labsajūtu, veselīga ēdiena gatavošanas nodarbības, veselības gadatirgus, āra filmas un regulāras sanāksmes, kas veicina godīgas sarunas par tādām tēmām kā smēķēšana, narkotikas un seksualitāte.
 

Fatjon File

Fatjon File, kas tagad ir projekta vadītājs Korsē, ir dzīva liecība par šo iniciatīvu ietekmi. Sākotnēji viņš bija iecerējis tikai apmeklēt sanāksmes un brīvprātīgi iesaistīties labā lietā. Tomēr laika gaitā viņš sajuta dziļāku aicinājumu, sāka studēt Bībeli un galu galā 2019. gada jūlijā tika kristīts. Kopš tā laika viņš pats ir kļuvis par līderi draudzē. "Mana dzīve ir pilnībā mainījusies, kopš es sāku piedalīties projektā," sacīja File. "Es arī jūtu, ka ir pozitīvi mainījusies dalībnieku enerģija un savstarpējo attiecību atmosfēra," viņš piebilda, uzsverot savu pateicību par iespēju būt "Youth Alive" vadītājam. "Tas ir sapņa piepildījums, milzīga iespēja arī personīgai izaugsmei," secināja File.

"Tādas kalpošanas kā "Youth Alive" palīdz pusaudžiem un jauniešiem uzlabot veselību, kā rezultātā uzlabojas viņu dzīves kvalitāte," dalījās mācītājs Adriels Henke, "Youth Alive" programmas direktors Korsē. "Tas arī sniedz viņiem iespējas attīstīties kā līderiem un mainīt citu cilvēku dzīvi."

"Dievam ir svarīgs aicinājums jauniešiem, un viņu iesaistīšana sabiedriskos projektos ir daļa no Dieva misijas — uzrunāt cilvēkus Viņa valstībai," klāstīja Reiss. "Kad es lasu evaņģēliju, es redzu, ka dziedināšana bija būtiska Jēzus kalpošanai. Kad mēs rūpējamies par cilvēku fiziskajām vajadzībām, mums ir arī iespēja risināt viņu garīgās vajadzības. Tā ir privilēģija, ko mēs nevaram ignorēt," secināja Reiss.