5 praktiski soļi, kas palīdzēs tev tuvoties Dievam

17. februāris, 2017 | Emīlija Rezņikova

„Tuvojieties Dievam, tad Viņš tuvosies jums,” mēs lasām Jēkaba vēstules 4:8. Šis ir spēcīgs apsolījums, ko šodien, draugs, Dievs apsola tev! Bet reizēm ikdienā rodas jautājums: „Bet es jau cenšos! Bet vienalga nejūtu Jēzu sev blakus… Ko man darīt? Lūgt, lasīt – ko tieši?” Varbūt kāds no šiem soļiem tev noderēs tavu attiecību uzlabošanai ar mīlošo Debesu Tēvu, tāpat kā tas ir palīdzējis man.
 
Nomaini
„Cigarete pret augli” – akcija, kurā devās jaunieši un piedāvāja smēķētājiem samainīt cigareti no saviem krājumiem pret augli, ko jaunieši dotu pretī. „Iemetīsiet cigareti miskastes maisā, pretī saņemsiet sulīgu apelsīnu!” Varbūt arī Tavā dzīvē ir kādas lietas, kuras tev ir jānomaina pret Dieva „lietām” – pret kaut ko daudz sulīgāku. Piemēram, mūzika, ko klausies, kas nereti (ja būsim godīgi) domas aizved prom. Projām no Dieva. Varbūt kārtējās mīļākā seriāla sērijas vietā jānoskatās kāds video, kas iedvesmotu tuvoties Dievam (www.tukumaadventisti.com, www.paklausies.com). Varbūt tās ir minūtes, kas kopā veido stundas, kuras pavadi facebook, twitter – nomaini tās pret laiku, lasot kādu interesantu grāmatu, kas domas vadīs pie Jēzus. „Bet domā uz To Kungu visos savos ceļos, tad Viņš darīs līdzenas tavas tekas.” (Sal.pam. 3:6) Tiklīdz kā es izdzēsu atskaņošanas sarakstu ar pasaulīgo mūziku no sava telefona, sāku sajust Dievu tuvāk un attiecības sāka uzlaboties.
 
Stāsti
Kaut kas lielisks tikko notika skolā; kāda situācija, kurā tevi ļoti sakaitināja kāda cilvēka rīcība; brīdis, kurā sajuties ļoti vientuļš – stāsti. Nē, nē, tev nav vajadzīgs telefons, nezvani vēl draugam vai draudzenei. Pacel acis uz Debesīm un saki Viņam, kā tu jūties. Saki Jēzum, kas tevi sakaitināja, kas tev lika sajusties ļoti, ļoti atstumtam vai tieši otrādi, kas tevi iepriecināja, lika smaidīt. Sākumā tas var šķist nedaudz dīvaini – pēkšņi sākt tik daudz ko teikt lūgšanā vai nestāstīt visus piedzīvojumus vispirms savam tuvākajam draugam, bet runāt domās ar Kungu. Bet ar laiku tu redzēsi – tu sajutīsi Dievu sev blakus! Vēl nesen arī manā dzīvē bija situācija, kad gāju pa ielu pēc tam, kad skolotāja bija izteikusi vārdus:

„Pārtrauc glābt visu pasauli, noliec visu malā, aizmirsti to un vienkārši sāc pievērsties savam zinātniskajam darbam.” Jutos patiešām sāpināta, it kā sirdī būtu kaut kas iedurts. Izvēle – zvanīt draudzenei, palikt nospiestai, pažēlot sevi vai izstāstīt Debesu Tēvam, gūt MIERU, PRIEKU un IEPRIECINĀJUMU. Un, tici man, nepagāja ne 20 minūtes pēc brīža, kad pastāstīju Jēzum visu – arī savas dusmas un negatīvās emocijas – , kad aizvainojums bija kā ar roku noņemts. Slava Jēzum!
 
Sadzirdi
Draugs, pie kura aizeju,- apsēžos viņam pretī un, kad sāku runāt, tad beidzu pēc 50 minūtēm. Un tad, kad viņš ievelk elpu, lai kaut ko man pateiktu, es saku: „Nu labi, paldies tev liels, bija ļoti jauki, tad jau līdz nākamajai reizei! Atā!” Īpaši efektīva šī draudzība gan nebūtu, tu taču man piekritīsi? No rīta, pirms visa skrējiena atver Bībeli, izlasi sākumā kaut  5 –10 pantus, atrodi vienu domu, kas tevi šorīt īpaši uzrunāja, uzraksti to uz kādas lapiņas un ieliec vietā, kurā tā tev šodien atgādinās par Dieva brīnišķajiem apsolījumiem. ĻAUJ Dievam ar tevi runāt katru rītu. Vai pie virtuves galda, ēdot brokastis, vai autobusā, uz skolu, darbu braucot, vienalga kur, bet sadzirdi Viņa balsi.
 
Ieraugi
Lūdz, lai tu šodien ieraugi konkrētus Dieva darbus savā dzīvē – atbildētu lūgšanu, īpašu palīdzību kādā grūtākā uzdevumā, veidu, kā Jēzus tevi šodien apskauj un iepriecina. Tici, nepārstāj dienas laikā ticēt, lūgt un teikt: „Debesu Tēvs, Tu to esi apsolījis! Atver man acis, lai es ieraugu Tevi.” Jēzus atvērs tavas acis, un dienas beigās tu brīnīsies par darbiem, ko Dievs šodien būs tavā dzīvē izdarījis. Arī tev būs piedzīvojumi, kuri iedrošinās un stiprinās ne vien tavu, bet arī citu cilvēku ticību!
 
Viņš nevis es
Neviena no šīm lietām nav mans darbs. Tas, ka es sāku ieraudzīt Jēzus brīnumus, tā ir Viņa dāvana man, nevis manu pūļu rezultāts.  „Jo no žēlastības jūs esat pestīti ticībā, un tas nav no jums, tā ir Dieva dāvana.” (Efez. 2:8) Šī ir ļoti svarīga doma, ko nedrīkstu aizmirst, arī tad, kad vēlos tuvoties Jēzum. Jo citādi varu sajaukt fokusu uz neīsto vietu – gluži kā slikti nofotografēta bilde, kurā miglains ir priekšmets, kam būtu jābūt centrā, savukārt ne tik svarīgais īpaši izceļas. Visā tuvošanās procesā Dievam svarīgi lūgt, lai Dievs vada un lai Viņš velk mani pie sevis. „Jo mēs esam Viņa darbs, Kristū Jēzū radīti labiem darbiem, kurus Dievs iepriekš sagatavojis, lai mēs tajos dzīvotu.” (Efez. 2:10)
 
Ļausim Dievam mums tuvoties un darīsim visu iespējamo, kas ir atkarīgs no mums!
 
Emīlija Rezņikova