Āfrikāņu mūki kļūst par adventistu misionāriem pateicoties Radio kalpošanai

7. marts, 2017 | Adventist Review

Adventistu Vispasaules Radio turpina gūt panākumus grūti aizsniedzamajos laukos
 
Simtiem priesteru un mūku no kādas lielas kristīgas konfesijas pulcējas Septītās dienas adventistu draudzē, lai mācītos Bībeli kādā Āfrikas valstī, un kļūst par misionāriem, pateicoties Adventistu Vispasaules Radio (AWR).
 
Nesen saņemtajā vēstulē AWR vadītājiem Adventistu draudzes birojā Silverspringsā, Merilendā, ASV, šī reģiona adventistu vadītāji līdzdalīja vēsti, kā šis tradicionāli grūti aizsniedzamais lauks ir pieredzējis nepieredzētu apvērsumu.
 
„Desmitiem gadu mēs bijām liecinājuši par savu ticību šiem kristiešiem, bet mēs neko nespējām panākt,” atzīstas šis adventistu vadītājs, kura vārds netiek izpausts drošības apsvērumu dēļ. „Daudzas reizes viņi mūs ir padzinuši no pilsētām un mūsu drošība ir apdraudēta.” Tajā reģionā aptuveni 90% cilvēku pieder vienai kristīgai konfesijai.
 
Draudzes prezidents ir priecīgs paziņot, ka šīs pagātnes grūtības tagad ir vēsturē, kad šī reģiona priesteri un mūki ir izrādījuši interesi mācīties par adventistu ticību un daudzos gadījumos pievienojušies adventistu draudzei. Viņš arī ir līdzdalījis iespaidīgu statistiku.
 
„2015. gadā [adventistu] draudzei ir pievienojušies 128 priesteri un mūki. 2016. g. mēs kristījām vēl 98, bet pašlaik vēl citi 120 priesteri un mūki ir gatavi pievienoties mūsu draudzei.”
 
Pašlaik vislielākais draudzes izaicinājums šajā reģionā ir jautājums, kā sagatavot jaunos draudzes locekļus un aizsniegt citus, jo tie ir izklīdināti plašā teritorijā kādā no nabadzīgākajām Āfrikas valstīm.
 
„Adventistu draudze bija izveidojusies šajā valstī, bet tā burtiski ir nostāvējusi uz vietas desmitiem gadu,” saka šīs zemes vietējais iedzīvotājs, kurš desmitiem gadu dzīvo ASV un atbalsta šī reģiona evaņģelizācijas un izglītības projektus. Šis Septītās dienas adventistu draudzes ierindas loceklis vāc ziedojumus, lai iegādātos Bībeles un draudzes līdzdibinātājas Elenas Vaitas grāmatas.
 
Vēl joprojām adventistu draudzes vadītāji meklē veidus kā līdzdalīt adventistu vēsti vēl efektīvāk, un to ir atraduši AWR kalpošanā.
 
“Vislabākais veids, kuru mēs esam atraduši, lai aizsniegtu un paliktu kontaktā [ar nesen kristītajiem un interesentiem] ir caur AWR,” raksta Draudzes prezidents. Viņš paskaidroja, ka kristītie priesteri un mūki kļuvuši par evaņģēlistiem un tie izplata adventistu vēsti „saviem biedriem priesteriem un mūkiem visur, kur tie iet.”
 
Nesen adventistu draudzes oficiālā raidsabiedrības kalpošana, AWR nesen aizsāka 300 radio uztvērēju izplatīšanu reģionā ar iepriekš ierakstītajām programmām to integrētajās atmiņas kartēs. „Šī tehnoloģija ir ļoti efektīva šiem ļaudīm,” raksta adventistu vadītājs. „Tas ir parocīgi, praktiski un spēcīgi.”
 
Jaunatgrieztie un interesenti tagad ir spējīgi ņemt sev līdzi radio un atmiņas kartes un klausīties saturu, kuru sagādā reģionālās draudzes birojs.
 
Lai gan tā ir svarīga attīstība, tā nav jauna AWR kalpošanai, kas, saskaņā ar mājas lapu, ir nodevusies, lai sniegtu „Adventes cerību Kristū pasaules grūti aizsniedzamo ļaužu grupām viņu dzimtajās valodās.” Šī vispasaules radio kalpošana izplata vēstis par dziedināšanu un glābšanu „īsviļņu un AM/FM radio, podkastos un pēc pieprasījuma vairāk nekā 100 valodās.”
 
Vienlaicīgi šajā reģionā cita 50 priesteru grupa nesen ir nākusi reģiona draudzes birojā, kur pavadījusi nedēļu studējot Bībeli un gatavojoties kristībām, ziņo vecākais AWR viceprezidents Gregs Skots. Vēl citi 50 plāno turpināt divu nedēļu papildus apmācību.
 
Tā ir kā atbildēta lūgšana uz grūtībām, kuras šajā reģionā bija izcietuši pirmie adventistu misionāri.
 
“Es vēlos, lai mūsu celmlauži, kurus vajāja šo priesteru un mūku senči, kļūtu par lieciniekiem šai attīstībai,” raksta reģiona draudzes prezidents. „Par to mēs slavējam to Kungu.”

Avots: Adventist Review