Filma par Bībeles radīšanu ieņem augstu vietu ASV kinoteātra kasē

9. marts, 2017 | Adventist Review

Divi adventistu zinātnieki ir starp ekspertiem, kas iekļauti šajā īpašajā projektā
 
Saskaņā ar vadošo auditorijas novērtēšanas biroja Rentak vērtējumu dokumentālā filma „Vai 1. Mozus grāmata ir vēsture?”, kur piedalās adventistu zinātnieks doktors Arturs Čedviks, 23. februārī ASV kinoteātru kasē ieņēma augstāko pirmās vietas novērtējumu. Izrādes apmeklēja vairāk nekā 143000 cilvēku aptuveni 700 kinoteātros ASV. Tas bija īpaši augsts kinoteātru apmeklējums nedēļas vidū, ja to salīdzina ar jebkuru citu kinofilmu. Šī īpašā snieguma dēļ atkārtoti seansi tika paredzēti ceturtdien 2. martā un otrdien 7. martā.
 
Filma Vai 1. Mozus grāmata ir vēsture? aplūko tematus no zinātnes, kura satur Bībeles radīšanas aprakstu, līdz 1. Mozus grāmatas plūdu aprakstam un veidam kā ebreju valoda tikusi lietota Bībeles pirmajā grāmatā. Tajā uzstājas visdažādākie zinātnes eksperti ģeoloģijā, bioloģijā un arheoloģijā. To starpā Dienvidrietumu Universitātes doktors Čedviks apraksta savu izpēti par dinozauru fosilizāciju.
 
Komentējot filmas izrādi, doktors Čedviks sacīja: „Es tiešām esmu pagodināts par tik sekmīgu dalību šajā filmā. Lūgsim, lai informācija, kuru mēs spējām sniegt, spētu atvērt prātus svarīgajai patiesībai, kuru satur 1. Mozus grāmata un visa pārējā Bībele.” Doktors Čedviks tika filmēts dinozauru izrakumos, kurus viņš katru vasaru vada Hansonu rančo Vaiomingas štatā. Šajā vietā viņa brīvprātīgo un zinātnieku komanda ir atradusi masīvu dinozauru kapavietu, kura satur svarīgu informāciju par to, kā dinozauri ir miruši un pārakmeņojušies.
 
Vairāk informācija par doktora Čedvika izpēti: http://dinosaurproject.swau.edu/
 
Otrs adventistu zinātnieks, kurš iesaistījies filmā, ir Loma Lindas Universitātes profesors Leonards Brands. Doktors Brands darbojas kā filmas veidotāju konsultants, sniedzot savu lielo pieredzi kā Bībelei ticošs kristietis un zinātnieks. „Lietojot Bībeli kā uzticamu pagātnes informācijas avotu, manas acis tapa atvērtas saredzēt lietas, kuras savādāk paliktu nepamanītas,” saka doktors Brands. „Patiesībā Bībele ir padarījusi mani par labāku zinātnieku, nekā es būtu bijis, ja ignorētu vēsturi, kuru tā apraksta.”
 
Filmu Vai 1. Mozus grāmata ir vēsture? vada datorprogrammu inženieris Dels Takets, kurš strādāja par tehniskās plānošanas direktoru Nacionālajā drošības padomē Baltajā namā Džordža H. V. Buša administrācijas laikā. Kopš tā laika doktors Takets ir ieguvis plašu pieredzi izglītībā un medijos. Daudzi būs ar viņu pazīstami no viņa lomas „Focus on the Family’s” projektā Truth Project.
 
Vairāk par filmu Vai 1. Mozus grāmata ir vēsture? skatīt: http://isgenesishistory.com/

Vecākais zinātnieks Timotijs Stendišs / Geoscience Research Institute

Avots: Adventist Review