Dievs atalgo Ķīnas skolnieces mīlestību pret sabatu

30. maijs, 2017 | Adventist Mission

“Gudri cilvēki nedodas uz baznīcu,” skolotāja teica Sārai, “Baznīca ir briesmīga vieta.”
 
Kad Sāra sāka mācīties 3. klasē, skolotāja viņai teica, ka viņai jāapmeklē skola katru nedēļas dienu un sestdienu.
 
Savā dzimtenē Ķīnā Sāra nekad nebija gājusi uz skolu sestdienās. Tāpēc viņa lūdza skolotājai, lai viņu atbrīvo no sestdienas stundām.
 
“Kādēļ tev vajag sestdienas brīvas?” skolotāja jautāja.
 
“Man jādodas uz baznīcu,” Sāra atbildēja.
 
Skolotāja neticēja Dievam, un viņa atteicās atbrīvot Sāru no sestdienas stundām. Bet Sāra nolēma, ka svarīgāk ir klausīt Dievam, nevis skolotājai, tāpēc viņa sestdienās devās uz baznīcu.
 
Skolotāja sāka viņu apsmiet citu bērnu priekšā. “Kā tu uzdrīksties doties uz tādu briesmīgu vietu kā baznīca?” skolotāja teica.
 
Sāra pateica savai mammai par nelaipnajiem skolotājas vārdiem, un viņas mamma devās runāt ar skolotāju. Bet skolotāja joprojām kritizēja Sāras ticību Dievam.
 
“Gudri cilvēki nedodas uz baznīcu,” viņa teica, “baznīca ir briesmīga vieta.”
 
Viņa neteica Sāras vārdu, bet visi bērni zināja, ka viņa runā par Sāru, jo Sāra bija vienīgā kristiete skolā.
 
Sārai bija jāklausās skolotājas nelaipnajos vārdos 3 grūtus gadus.
 
Jauna skolotāja
 
7. klasē Sārai nomainījās skolotāja, un jaunā skolotāja atļāva viņai neiet uz stundām sestdienās. Jaunā skolotāja cienīja kristiešus, jo viņa ticēja, ka viņi ir godīgi un uzticami, un viņa slavēja Sāru visas klases priekšā.
 
“Sāra ir kristiete, un tāpēc, ka viņa ir kristiete, viņa ir brīnišķīgs cilvēks,” viņa teica, “viņa ir godīga.”
 
Laipnie vārdi skanēja tik saldi pēc 3 gadus ilgās kritikas no otrās skolotājas.
 
Kad Sārai bija 15, viņa sāka gatavoties ikgadējam skolas talantu šovam. Talantu šovs, kas notika ārā, bija viens no skolas vislielākajiem notikumiem visa gada laikā. Sāras skolotāja palūdza viņai, lai viņa sagatavo klasi talantu šovam.
 
Klases talantu šovā bieži dziedāja vai dejoja, bet Sāra nezināja nevienu parastu dziesmu vai deju.
 
“Viss, ko zinu, ir no baznīcas,” viņa teica skolotājai.
 
“Viss kārtībā,” skolotāja teica, “dari tā.”
 
Sāra izvēlējās vienu no savām mīļākajām kristiešu dziesmām, un viņa izveidoja horeogrāfiju priekšnesumam, lai viņas klases biedri varētu uzstāties mūzikas pavadībā. Skolēniem patika Sāras plāns, un viņi savāca līdzekļus, lai nopirktu īpašus kostīmus priekšnesumam.
 
Divas dienas pirms talantu šova skola paziņoja, ka tas notiks sestdienā.
 
Sāra bija ļoti vīlusies, un viņa pateica klases biedriem, ka nepiedalīsies. Arī viņas klases biedri bija vīlušies. Bez Sāras viņi nevarētu uzstāties.
 
“Tev labi izdodas sestdienās neierasties skolā,” klases biedrs teica Sārai, “Kādēļ tu nevari neierasties sestdienas rītā baznīcā?”
 
Kāds cits klases biedrs teica: “Vai tu tiešām mūs pievilsi, nepiedaloties talantu šovā?”
 
Lūdziet par mani
 
Sāra nezināja, ko teikt. “Kādēļ gan lai jūs nelūgtu, lai es jums varētu pievienoties?” viņa teica.
 
Sāra negaidīja, ka viņas klases biedri par viņu lūgs. Bet nākamajā dienā – dienu pirms talantu šova – viņas klases biedri pienāci pie viņas un teica: “Mēs par tevi lūdzām, tātad mēs ceram, ka rīt varēsi atnākt.”
 
Kad Sāra izgāja no klases tajā pēcpusdienā, pa skolas skaļruni norībēja balss.
 
“Mums jāatliek talantu šovs slikto laikapstākļu dēļ,” balss teica, “talantu šovs notiks svētdien.”
 
Sāras klases biedri bija atmetuši cerības piedalīties talantu šovā, tāpēc viņi bija šokēti un satraukti, kad izdzirdēja paziņojumu. “Wow!” viņi teica, “tavs Dievs ir patiešām brīnišķīgs! Tagad tu vari nākt uz talantu šovu!”
 
Svētdienas priekšnesums bija liels hits, un tas ieguva pirmo vietu. Daudzi skolēni prasīja Sāras klases biedriem: “Kur jūs atradāt šo mūziku? Tā ir tik skaista. Mēs to nekad iepriekš neesam dzirdējuši.” Klases biedri atbildēja: “Mūzika ir no Sāras draudzes.”
 
Skolēni prasīja, lai Sāra padalās ar mūziku. “Mēs vēlamies to iemācīties,” viņi teica.
 
Tā bija pirmā reize, kad Sāra saprata, ka viņa nejauši var liecināt citiem. Viss, kas viņai bija jādara, bija jāklausa Dievam.
 
Šodien Sāra kopā ar vēl vienu jaunu sievieti palīdz Dieva valstībai augt. Divdesmit cilvēki apmeklē viņas draudzi katru sabatu, un Sāra viņiem māca par Jēzu un Viņa mīlestību.
 
Endrjū Makčesnijs
 
Avots: Adventist Mission