Matu griezums, veidošana un Bībeles stundas

6. jūnijs, 2017 | Adventist Review

Iknedēļas Bībeles studijas sievietēm skaistumkopšanas salonā Brazīlijā
 
Daudzus gadus Iluzai Silvai sirdī bija spēcīgas ilgas – viņa gribēja stāstīt citiem par Jēzu. Kāda bija problēma? Viņa nezināja, kā to darīt. Galu galā, viņa bija tikai friziere. Vai vismaz viņa tā domāja.
 
Bet kādu dienu Silvai, kurai piederēja skaistumkopšanas salons Kuritibā, pilsētā Brazīlijas dienvidos ar 1,8 miljoniem iedzīvotāju, radās ideja. Viņa nolēma, ka viņa izmantos savu biznesu, lai līdzdalītu ticību savām darbiniecēm.
 
“Es gribēju, lai manām darbiniecēm ir pieejama Bībele,” Silva teica. “Tāpēc es nolēmu uzaicināt viņas uz iknedēļas Bībeles studijām salonā, bez kādiem nosacījumiem.”
 
Silva bija priecīga, ka darbinieces labprāt pieņēma viņas uzaicinājumu. Pēc pirmajām reizēm viņu atsauksmes bija ļoti pozitīvas.
 
“Es kādreiz sekoju daudzām tradīcijām un zināju dažas frāzes no Bībeles,” teica darbiniece Juliāna Trindade. Bet šeit es iemācījos, ka Bībele ir jāpēta visa kopumā, jo tās tēmas ir savstarpēji saistītas. Ar atsevišķām frāzēm nepietiek.”
 
Garajās maiņās darbinieces parasti sarunājās, apkalpojot klientus. Pēc tam, kad Silva bija uzsākusi iknedēļas Bībeles studijas, diskusijas par iepriekšējās sanāksmes tēmu kļuva par parastu lietu. Un tā klientes sāka to ievērot.
 
Silva stāsta kādu interesantu piedzīvojumu, kad kādu dienu viņa strādāja ar kādas pusaudzes matiem. “Darbojoties ar viņas matiem, es sarunājos ar kādu no darbiniecēm par Bībeles tēmu, ko mēs bijām pētījušas iepriekšējā dienā,” Silva teica. “Kad pusaudze atgriezās mājās, viņa pastāstīja savai mammai, kas arī ir mūsu kliente, kāda ir mūsu izpratne par Bībeles patiesību. Viņas mamma tad pieteicās griezt matus, lai uzzinātu kaut ko vairāk.”


 
Iespējas mācīties
 
Luzia Andrade, vēl viena skaistumkopšanas salona darbiniece, teica, ka viņa ir studējusi Bībeli iepriekš, bet vienmēr bijusi klausītāja lomā bez iespējas uzdot jautājumus. Bet viņu iknedēļas studijas ir citādākas, viņa sacīja, jo tagad viņai ir daudz iespēju izteikties.
 
“Šī ir vieta, kur apmainīties viedokļiem,” teica Andrade. “Tu vari izteikt savas šaubas kolēģēm ik dienas. Un tagad es redzu, ka meklējumi pēc ciešākas savienības ar Dievu ir kaut kas tāds, kas pārveido cilvēka dzīvi.”
 
Katru gadu Silva organizē arī pasākumu “Tējas vakars sievietēm”, uz kuru viņa aicina savas draudzenes un darbinieces. Viņas ideja ir aicināt sievietes, kas vēl nav iepazinušas adventistu draudzi uz sadraudzības brīžiem.
 
Silva zina, ka šī ir iespēja liecināt, tādējādi atklājot, ka viņas draudze ir ieinteresēta sabiedrības labklājībā un cilvēku dzīvēs. Apmeklētāja Marija Rita Vicente stāsta, ka viņa ir lielā mērā pārsteigta par pasākumu. “Mums bija tik lieliskas sarunas, laiks burtiski paskrēja,” viņa teica.
 
Vietējā Sieviešu kalpošanas nodaļas vadītāja Dulcine Chicoski paskaidroja, ka viņas līdzdala draudzes vēsti citādākā veidā. “Tējas vakaros mēs pievēršamies vairāk sociālajām un emocionālajām jomām, sieviešu vajadzībām,” viņa teica. “Runājot par šiem jautājumiem, mēs runājam arī par Dievu, kam mēs ticam.”
 
Ir jau redzams, kādi rezultāti ir darbam, kuru veic friziere ar misiju sirdī. “Es jūtu, ka Dievs ir man tuvāk, un es jūtos laimīga,” stāsta dalībniece Elizabete Silva. “Es jūtu, ka Jēzus mani mīl.”
 
Silva ir pārliecināta, ka tas, ko viņa dara, ir dabiskas sekas Dieva un Rakstu pazīšanai. “Pētot Bībeli, viss, ko tu vēlies, ir, lai arī citi cilvēki to iepazīst,” viņa stāsta. “Tu gribi uzzināt arvien vairāk un vairāk katru dienu, un tas ir tieši tas, ko mēs darām.”
 
Luciene Bonfim, Dienvidamerikas divīzijas ziņas
 
Avots: Adventist Review