Adventistu slimnīca – pirmā Vašingtonas apgabalā, kas veikusi pilnu ceļa locītavas aizstāšanas operāciju ar robota palīdzību

15. jūnijs, 2017 | Adventist Review

Attēlā: Ārsts Marks Petersons (no kreisās) un Sridhars Durbhakula, kas ir atbildīgi par jauno robotikas tehnoloģiju Shady Grove medicīnas centrā.

Jauna izvēles iespēja, jaunākais veiksmes stāsts iestādē, kuras misija ir sniegt “Dieva aprūpi”.
 
Adventistu Shady Grove medicīnas centrs ir pirmā slimnīca Vašingtonas apgabalā, kas veic pilnu ceļa locītavas maiņas operāciju, izmantojot MAKOPlasty® robotikas sistēmu.  MAKOPlasty®, kas nav tik agresīva metode kā tradicionālā locītavas aizstāšanas operācija, tiek veikta, izmantojot ķirurgu – kontrolētu robota roku, lai uzlabotu stabilitāti un palielinātu kustību apjomu.
 
65 gadus vecā Virdžīnija no Rokvilas, Merilendā ASV bija pirmā Shady Grove paciente, kurai veica pilnu ceļa locītavas aizstāšanu ar šo tehnoloģiju. Shady Grove ķirurgs Sridhars Durbhakula veica operāciju aprīļa beigās. Pirms operācijas Virdžīnija teica, ka artrīts bija ļoti ierobežojis viņas dzīvi. “Es nespēju veikt savus ikdienas darbus un nevienu no brīvā laika aktivitātēm.”
 
Divas ar pusi nedēļas pēc procedūras Virdžīnija staigāja bez citu palīdzības un viņas terapeiti ziņoja, ka viņa ir atguvusi 95% no sava spēka un mobilitātes. “Man bija spieķis, bet man to nevajadzēja,” viņa teica. Tagad viņa gaida, kad varēs atkal doties pārgājienos un braukt ar kanoe, ko viņa pārtrauca pirms operācijas, jo nevarēja notupties uz ceļiem.
 
Šī jaunā tehnoloģija papildina robotu veiktās daļējās ceļa un pilnas gūžas locītavas aizstāšanas operācijas, kas jau tika veiktas Shady Grove. 2015. gadā slimnīca kļuva par pirmo reģionā, kas iegādājās MAKOPlasty® ortopēdisko robotu.
 
“Ar šo jaunāko papildinājumu mūsu ortopēdijas programmai mēs tagad esam unikālā pozīcijā, lai kalpotu pacientiem, kam nepieciešama ceļa vai gūžu aizstāšana,” teica Kevins Smoters, galvenais medicīnas centra vadītājs, kura misija ir “izplatīt Dieva rūpes, kalpojot fiziskai, mentālai un garīgai dziedināšanai”.
 
“Šī tehnoloģija nodrošina mūsu pacientiem iespēju izvēlēties operāciju ar minimālu iejaukšanos,” teica Smoters. “Viņiem jāpaliek slimnīcā īsāku laiku, rezultāts ir labāks un atgūšanās pēc operācijas ātrāka, tā ka viņi var atgriezties dzīvē un ikdienas aktivitātēs.”
 
Medicīnas centra Shady Grove locītavu centrs ir saņēmis Zelta atzinības rakstu par ceļu un gūžu locītavu operācijām. Shady Grove programma nodrošina kvalitatīvu aprūpi, kas ietver bezmaksas nodarbību pirms operācijas, lai palīdzētu pacientiem un ģimenēm saprast, uz ko būt gataviem procedūras laikā un pēc tam.
 
Pēc operācijas pacienti atgūstas privātās istabiņās sertificētu ortopēdisko medmāsu un terapeitu uzraudzībā, kas palīdz pacientiem tikt galā ar sāpēm un nodrošina fizioterapiju. Sertificētie ķirurgi veic vairāk nekā 800 locītavu operācijas gadā.
 


Adventistu Shady Grove medicīnas centrs ir bezpeļņas organizācija ar 290 gultas vietām atrodas Rokvilā, Merilendā, kas sastāda daļu no adventistu veselības aprūpes sistēmas. Slimnīca Amerikā ir atzīta kā vēža, sirds un asinsvadu slimību, kā arī ortopēdijas un locītavu operāciju pakalpojumu sniedzēja. Iestāde ir pirmā valstī un viena no dažiem simtiem, kurai ir starptautiska nozīme krūts barošanas un pēcdzemdību aprūpes sniegšanā.
 
Adventistu veselības aprūpes ziņas
 
Avots: Adventist Review