Mācītāju sanāksme par vardarbību piesaista simtus

18. septembris, 2017 | Adventist Review

Ziemeļamerikas interaktīvā sanāksme tiešsaistē Facebook Live
 
2017. gada 11. un 12. septembrī Ziemeļamerikas divīzija tiešraidē pārraidīja mācītāju sanāksmi par vardarbības tēmu, kas notika Spenservilles septītās dienas adventistu draudzē ASV Merilendas štatā. Mācītāji un draudzes vadītāji no visas divīzijas gan klātienē, gan tiešsaistē apmeklēja pirmo šāda veida pasākumu, kas bija veltīts informācijas līdzdalīšanai par to, kā atpazīt un novērst vardarbību draudzes pasākumos un draudzes locekļu dzīvēs. Runātāji arī līdzdalīja spēkā esošās vardarbības definīcijas un ko draudzes vadītājiem vajadzētu darīt, sastopoties ar šiem gadījumiem.
 
Aptuveni 100 mācītāji un draudzes vadītāji apmeklēja pirmo sanāksmes dienu, kas notika angļu valodā. Aptuveni 300 cilvēku turpināja skatīties tiešsaistes video Facebook. Dienas laikā “enditnow” sociālo mediju komanda saņēma simtiem jautājumu un komentāru. Uz lielāko daļu šo jautājumu pēc lekcijām atbildēja prezentētāji, advokāti, mācītāji un adventistu riska menedžmenta pārstāvji.
 
Ziemeļamerikas septītās dienas adventistu draudzes prezidents Daniels Džeksons abas dienas uzrunāja klausītājus, aprakstot vardarbību kā “nopietnu”.
 
“Es lūdzu, lai vienmēr, kad mēs nonākam saskarē ar vardarbīgu uzvedību, mēs varētu pret to izturēties kristīgā veidā – neignorēt to,” viņš teica. “Mums ir jāpalīdz izbeigt vardarbību. Tāds ir mūsu kā kristiešu uzdevums. Mums ir jābūt informētiem. Mums ir jāinformē savi cilvēki.”
 
Prezentētāji un tēmas ietvēra: Kiti Freier Randāle “Vardarbība pret bērniem”, Deivids Furnjers “Vardarbība starp bērniem”, Lola Moore Džonstone “Pusaudžu vardarbība”, Meibla Dunbāre “Intīmo partneru vardarbība: Mācītāja atbildība”, Mark Čopko “Mācītāja atbildības attiecībā uz vardarbību” un “Mācītāja darbs ar varmāku”, Maiks Takers “Bībele saka – atmaskojot Rakstu atbalstu vardarbīgām attiecībām”.
 
“Faith For Today” direktors Takers sāka savu prezentāciju, apliecinot, ka “vardarbība nekad pati neizbeidzas. [..] Vardarbības statistika mūsu draudzē ir tikpat slikta kā sabiedrībā”.
 
Takers saņēma vislielākos aplausus divu dienu notikuma laikā, izskaidrojot vairākus Bībeles pantus un to, kāpēc daži vispārpieņemtie šo pantu skaidrojumi ir nepareizi. “Raksti neprasa, lai mēs paliekam vardarbīgās attiecībās,” viņš teica.
 
Otrajā dienā vairāk nekā 40 draudzes vadītāji klātienē piedalījās sanāksmē, bet aptuveni 100 turpināja to vērot tiešraidē Facebook. Atkal uz jautājumiem, kas tika uzdoti Facebook un Twitter, atbildēja sociālo mediju komandas eksperti.
 
Cita runātāju grupa runāja par tām pašām vai līdzīgām tēmām, kā viņu angļu līdzstrādnieki. Starp tiem bija Alfonso Valenzuela, Deizija Montesa de Oka, Pedro Guzmans, Klaudio Konsekveira, Jorge Riko un Pauls Rivera.
 
Savas prezentācijas laikā Valenzuela, Sanbernardino spāņu draudzes mācītājs Kalifornijā teica, ka katram kalpotājam ir jāatpazīst vardarbības tips un jāziņo par to autoritātēm.
 
“Pat ja jūs to negribēsiet, [upuri] nāks pie jums,” viņš teica. “Ja jums nav izglītība padomdošanā, novirziet viņus pie profesionāļiem.”

Abas pasākuma dienas ne tikai tika translētas Facebook, bet arī atklātas “enditnow” Twitter profilā. Apmeklējiet “enditnow” Facebook lapu, lai noskatītos prezentācijas. Tie, kas piedalījās visu dienu spāņu vai angļu grupā, var saņemt tālākizglītības kredītpunktus.
 
Kimberly Luste Maran, Ziemeļamerikas divīzijas ziņas
 
Avots: Adventist Review