Ekumeniskais dievkalpojums Cēsīs
30. maijs, 2003
Otrajās Lieldienās Cēsīs, sv. Annas baznīcā, notika pilsētas kristiešu draudžu Kristus augšāmcelšanās svētku ekumenisks dievkalpojums.
Tajā kalpoja mācītāji Ziedonis Varts, Bernards Kublinskis, Krists Kalniņš, Armīns Tīrons, Jānis Mucenieks, Valdis Obersts, Ēriks Vesterlunds, Kevins Sekels un evaņģēlists Ivo Šmits, kuri pārstāvēja dažādas kristiešu draudzes. Dievnams bija dievlūdzēju pilns. Viņu vidū dažādu draudžu locekļi.
Šī diena, kuru Kristus devis, līksmosim un priecāsimies, kopā slavēsim Dievu, — aicināja katoļu mācītājs Bernards Kublinskis. Septītās dienas adventistu mācītājs Jānis Mucenieks uzrunā rosināja mācīties padevību no Jēzus. Luterāņu mācītājs Ziedonis Varts mudināja pārdomāt — kas ir dievkalpošana, vai mēs kalpojam Dievam, vai Viņš mums. Dievkalpojumā metodistu mācītājs Ēriks Vesterlunds un „Prieka vēsts” mācītājs Armīns Tīrons stāstīja par savu dzīvi un Jēzus Kristus ienākšanu tajā. „Mums katram ir liecība par savu Kungu. Pirms gadiem arī es domāju, ka Dievs ir kaut kur, ka tas neattiecas uz mani. Kādā evaņģelizācijas pasākumā es savu sirdi atdevu Jēzum un esmu laimīgs,” sacīja Armīns Tīrons.
Lūgšanā evaņģēlists Ivo Šmits aicināja lūgt, lai Dievs apskaidro mūsu prātus un spējam novērtēt to lielo dāvanu, kuru Viņš mums ir devis.
Apstāsimies un apdomāsim! Lai Dievs dod mums mīlestību, žēlastību, veselību, izturību, spēku, pazemību un gudrību. Vadi mūs, Dievs, un veido par cienīgiem kalpiem, — sacīja Ivo Šmits.
Ekumenisko dievkalpojumu ar dziesmām kuplināja „Prieka vēsts” un sv. Jāņa evaņģēliski luteriskās draudzes ansambļi, un Jāņa Mucenieka dziedājums.
Piektdien, Lielajā piektdienā, kristiešu locekļi piedalījās Krusta gājienā. No Āraišiem uz Cēsīm devās ap pussimts kristiešu, Cēsīs viņu pulks bija krietni lielāks. Gājiena laikā notika lūgšanas, tika dziedātas dziesmas…