Sieviešu kongress "Tuvāk mājām"

20. aprīlis, 2018 | Edija Subatoviča

No 13.-15. aprīlim Rīgā, Baznīcas ielā 12a norisinājās sieviešu kongress "Tuvāk mājām". Esam priecīgas, ka varējām piedzīvot šo vārdu īstenošanos savās dzīvēs. Tuvāk mājām, tuvāk viena otrai un, pats būtiskākais, tuvāk Debesu Tēvam. Vilnis Latgalis pasākuma sākumā iedvesmoja, salīdzinot mūs ar līgavu un Kristu ar līgavaini, kurš aizgājis mums vietu sataisīt. Vilnis novēlēja, lai piedzīvojam stiprākas ilgas pēc Mājām. Tā patiesi notika! Katra uzruna, pārdomas no Dieva Vārda sirdī sēja arvien lielākas ilgas būt Mūžībā kopā ar Jēzu un mūsu mīļajiem.
 
Kongresā piedalījās aptuveni 160 dalībnieces no visas Latvijas. Šī pasākuma īpašās viešņas bija Ģenerālkonferences Sieviešu kalpošanas nodaļas vadītāja Hezere-Dona Smola un viņas vietniece Rakele Arraisa. Triju dienu garumā, pateicoties viņu uzrunām un piedzīvojumiem ar Dievu, mēs visas pabijām Apskaidrošanas kalnā, kur saņēmām prieku un spēku kalpot turpmāk, paliekot apslēptām Dieva mīlestībā.
 
Māsu uzrunas aizskāra sirds stīgas un asaras uzrunu beigās parādījās daudzu sieviešu acīs. Jau pirmajā uzrunā, ko līdzdalīja Hezere, mēs tikām aicinātas noņemt ikkatru šķērsli starp sevi un Dievu. Tas tika salīdzināts ar mūsu plaukstas pieciem pirkstiem. Ja Dievs ir īkšķis, tad mēs esam rādītājpirksts.
 
Ne vīrs, ne bērni, ne darbs, nekas nav pirms mūsu īpašajām attiecībām ar Dievu. Savukārt Rakele rosināja mūs domāt par stāstu no Lūkasa septītās nodaļas. Šeit Jēzus ir kopā ar Saviem mācekļiem un arī daudz ļaužu gāja Viņam līdzi, bet Jēzus redzēja viņu, sievieti, kura bija zaudējusi savu vienīgo dēlu. Jēzus redz mani pūlī. Viņš zina kādas sāpes ir manā sirdī. Mans uzdevums glābšanas plānā ir iet pie Jēzus.

Pārdomājām, cik svarīga ir pateicība un cik ļoti apkārtējos cilvēkus ietekmē mūsu paļāvība dzīves pusnaktī – brīdī, kad neredzam uz priekšu. Ja vien tad mēs paļaujamies uz Dievu, mēs nododam liecību, kura var aizskart cilvēku dzīves.
 
Kongresā mums bija iespēja kalpot praktiski – piektdienā gandrīz ikviena varēja kalpot Veselības EXPO, kura laikā bija iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem, dot padomus kā uzlabot gan fizisko, gan garīgo veselību. Prieks, ka uz Veselības EXPO bija atnākuši arī vairāki cilvēki, kas bija ielūgumus saņēmuši vienu stundu pirms izstādes beigām, kā arī bija cilvēki, kuri pēc Veselības EXPO apmeklēšanas palika uz kongresa vakara programmu.
 
Sabatā varējām baudīt Labdarības koncertu un piedalīties ar saviem labprātīgajiem ziedojumiem, atbalstot mammu Kristīni, kura rūpējas par savu slimo mietiņu Elizabeti. Koncertā piedalījās jauniešu koris Gaismas ceļā kopā ar stīgu ansambli un horeogrāfiju, ko vadīja Inga un Edgars Šļakotas, a cappella ansamblis, bija iespēja vērot smilšu kino. Koncertā izskanēja Tēvreize – caur skaņu, kustību un vārdu.
 
Svētdienā ikviena varēja apmeklēt sev interesējošus seminārus un gūt praktiskus padomus kā rūpēties par savu sejas ādu, kā padarīt Bībeles lasīšanu arvien aizraujošāku, kā nebūt līdzatkarīgai un uzzināt vēl daudz noderīga ikdienas dzīvei. Bija iespēja piedalīties Labdarības tirdziņā, kur sievietes un bērni bija sagatavojušas brīnišķīgus rokdarbus. Šie ziedojumi tika nodoti Rikardiņa veselības uzlabošanai.

Kāds īpašs brīnums, kas notika, pateicoties Sieviešu kongresam, bija žurnāla "Brīnišķi radīta" iznākšana. Žurnāls sevī ietver atklātas intervijas, dzīvesstāstus, receptes, padomus bērnu audzināšanā un vēl daudz aizraujošu rakstu. Ja arī Tu vēlies iegādāties žurnālu savā īpašumā, lai dāvinātu savām draudzenēm, paziņām, radiniekiem un citiem, tad raksti vai zvani Mārītei Lipskai (mob. 29869979)!
 
Kongresa laikā vairākām sievietēm tika uzdots jautājums: "Ko Tu ieguvi, apmeklējot Sieviešu kongresu?" Lūk, viņu atbildes!
 
Maija Pauliņa (Rīgas 7. draudze): Saņēmu iedrošinājumu kalpot, iedrošinājumu ceļā ar Dievu, ka Viņš mūs katru mīl bez gala, atgādinājumu par Bībeles principiem saistībā ar kalpošanu un attieksmi pret citiem.
 
Estere Muceniece (Cēsu "Sadraudzība"): Aizbraucot no sieviešu kongresa, man visvairāk atmiņā paliks divas lietas: pirmā ir dziesmas, tas spēks, kas ir kopā dziedāšanā, tas ir neaprakstāmi. Otrā lieta bija redzēt Rakeles un Hezeres dedzību katrā no viņu uzrunām. Tas pavisam noteikti bija iedvesmojoši!
 
Veneta Pūcīte (Saulkrasti): Esmu ļoti iepriecināta, jo satiku savas māsas Kristū, ar kurām kopā esam darbojušās Ceļa Meklētāju nometnē. Ieguvu jaunas atziņas par to, kādai jābūt patiesi laimīgai un drošai, mīlētai sievietei, mātei un vecmāmiņai. Man ļoti patika abas māsas no Amerikas. Brīnišķīgas svētrunas, kas mani ļoti uzrunāja. Sapratu, ka man dažas lietas jāmaina savā dzīvē un vairāk jāpaļaujas Dieva vadībai. Man ļoti patika mūzika. Piedalījos seminārā "Bībeles dienasgrāmata", ko vadīja māsa Hezere. Viņa pastāstīja un parādīja dažas ilustrācijas, kā labāk iepazīt un iemīlēt Bībeli.
 
Anita Feldmane (Olaine): Es atrados vidē, kurā bija ļoti dažādas sievietes – gan vizuāli, gan emocionāli, līdz ar to es pateicos Dievam par Viņa radošo pieeju katrai sievietei. Par universālo un individuālo pieeju katrai sievietei. Stāstā par Naini ieraudzīju Jēzus attieksmi pret šo atraitni – ir daudz ļaužu, bet Jēzus viņu redz un saka tikai vienai, tikai viņai: "Neraudi!" Cik brīnišķīgs ir Jēzus! Cik ļoti katra sieviete rūp Dievam!
 
Agnese Pilke (Valmiera): Kongresā ieguvu lielu prieku un iedvesmu. Visas trīs dienas iekšēji un arī ārēji smaidu. Saņēmu personīgu piedzīvojumu ar Dievu, patiesu sarunu ar kādu māsu, ar kuru varējām dalīties pieredzē un iegūt stiprinājumu. Patiesi, ieguvu stiprinājumu – garīgu, emocionālu. Paldies Dievam, paldies katram, kurš kalpoja, katru kurš pielika savu roku un ielika šajā darbā savu sirdi!
 
Karolina Rudzionyte (Viļņa): Es izbaudīju šo laiku kopā ar sievietēm. Vecākas, elegantas sievietes man ir dzīvs piemērs. Es satiku dievbijīgas māsas, kuras mani iedrošināja. Mums bija iespēja grimt dziļās sarunās, kas veldzēja un pabaroja manu dvēsli. Mani pārsteidza, cik ļoti šajā kongresā tika iesaistīti dažādi mākslas veidi: slavēšana, dekorācijas, lūgšanu stacijas, koncerts un tā joprojām... Viss tika veidots ar tādu mīlestību, es jutos ļoti mīlēta un pārsteigta. Esmu dzirdējusi Dieva aicinājumu meklēt pazudušos. Dievs neaicina kvalificētos, Viņš kvalificē aicinātos. Kopā ar Viņa aicinājumu esmu saņēmusi arī visu nepieciešamo aprīkojumu un iedrošinājumu, lai varētu Viņam kalpot. Liels paldies!
 
Kristīne Kaire (Jelgava): Es ieguvu jaunus spēkus ikdienas dzīvei. Pamudinājumu attīrīt sevi gan iekšēji, gan ārēji. Uzzināju, kā padarīt Bībeli īpašāku, personīgāku. Ieguvu iedvesmu būt vēl tuvāk Dievam. Paldies visiem, kas organizēja un kalpoja šajā pasākumā!
 
Esam baudījušas, cik Dievs ir labs, Viņa gaismā mēs esam ieraudzījušas gaismu un gribas lūgt, lai tā turpina degt arvien spožāk. Lai varam dalīties tai mīlestībā, ko esam saņēmušas!
 
Sirsnīgs paldies katram kas piedalījās kongresa sagatavošanā un organizēšanā, ikvienam, kas pacēla savas lūgšanu rokas pār kongresu un bija nomodā par šo pasākumu! Īpaša pateicība Aleksandrai Butānovai (7 Day Cosmetics) un Oskaram Katkevičam (Marence), kuri dāvināja savas dabīgās kosmētikas testerīšus visām kongresa dalībniecēm!

Edija Subatoviča

Saistītie materiāli