Bērni iejūtas bēgļu lomā

8. novembris, 2021 | Adra

Šusvapas Adventistu skolas direktore Šellija Šipovika (Salmonarmā, Kanādā) vēlējās, lai skolēni uzzina, kādu palīdzību sniedz ADRA visā pasaulē. “Maltīšu izaicinājums” 2020. gadā palīdzēja sasniegt šo mērķi.

 

2020. gada rudenī skolēni piesaistīja aptuveni 26’000 ASV dolāru, piedaloties ADRAs “maltīšu izaicinājumā” ar mērķi pabarot izsalkušos citās valstīs.

Šajā izaicinājumā piedalījās katrs skolēns. Viņi vēlējās personīgi iesaistīties, tādēļ skolēni izvēlējās 10 dažādus cilvēkus vai ģimenes un nosūtīja ar roku rakstītas vēstules, izskaidrojot ADRAs iniciatīvu un to, ko viņi varētu darīt, lai atbalstītu ADRU tās centienos novērst badu. Izveidojot šādu personīgu saikni, skolēni varēja vēl pilnvērtīgāk izprast izaicinājuma mērķi un saprast, kur nonāk saziedotie līdzekļi.

Skolēni izvēlējās vienu dienu, kurā piedalīties “maltīšu izaicinājumā”. Lai izprastu, ko bēgļi piedzīvo katru dienu, skolēni izveidoja maltītes no vienkāršām sastāvdaļām. Viņi arī nolēma izveidot “bēģļu nometni” skolas pagrabā, izmantojot segas.
 

Kamēr skolēni ēda, sēžot uz grīdas, viņi iesaistījās diskusijās par to, ko tas nozīmē - piedzīvot izsalkumu un badu.

Šis bija tik dziļu pārdomu bagāts pasākums, ka daudzi skolēni sacīja, ka šī bija pati aizraujošākā skolas diena, kāda viņiem ir bijusi.

Līdzekļi, kurus skolēni piesaistīja izaicinājuma laikā, tika nosūtīti uz Jemenu. 

2021. gada jūnijā Šusvapas Adventistu skolas skolēni satikās ar ADRAs pārstāvi no Jemenas. Viņi uzdeva daudz jautājumu un vēlējās noskaidrot, kā ADRA ir palīdzējusi Jemenas iedzīvotājiem, piegādājot miltus, pupiņas, cukuru, sāli un eļļu 1455 ģimenēm. Cilvēkus Jemenā ir skāris karš, un tā dēļ viņiem ir ierobežotas izlgītības un darba iespējas, tostarp grūtības iegūt ēdienu. Skolēni ar prieku uzzināja, kā ADRA veic savu darbu arī ārpus Kanādas robežām.

Sadarbojoties ar Kanādas graudaugu banku, ADRA sniedz ēdienu daudziem cilvēkiem visā pasaulē, kas cieš badu. Aizvadītajā gadā arvien vairāk ģimeņu ir piedzīvojušas nabadzību ar COVID-19 saistīto ierobežojumu dēļ.

Katru gadu cilvēki Kanādā piedalās pasākumos, kas vērš uzmanību uz pasaules krīzēm. Pateicoties “maltīšu izaicinājumam”, katrs ziedotais dolārs tiek veltīts, lai atbalstītu izsalkušas ģimenes visā pasaulē.