ADRA Slovēnijā sasilda cilvēku sirdis

10. janvāris, 2022 | ADRA Slovēnijā | Adventist Review

Kopš COVID-19 pandēmijas sākuma adventistu palīdzības organizācija (ADRA) Slovēnijā ir meklējusi veidus, kā palīdzēt sabiedrības neaizsargātākajiem locekļiem.

ADRAs vadītāji ir organizējuši dažādus projektus, lai sniegtu tūlītēju palīdzību. Šo iniciatīvu starpā ir bijusi palīdzības sniegšana veselības iestādēm un pensionāriem, aprūpes paku izdalīšana un datoru nodrošināšana tiem, kuri mācās attālināti.Pandēmijai progresējot, projekti tika vērsti uz psihosociālās palīdzības sniegšanu. ADRA Slovēnijā, sadarbojoties ar Transeiropas divīziju, Slovēnijas konferenci un ADRA Nīderlandē, izveidoja astoņus mēnešus ilgu projektu “Kopā attālināti”, kura mērķis bija sniegt emocionālo atbalstu vientuļiem cilvēkiem.

Šī iniciatīva palīdzēja indivīdiem un viņu kopienām izjust lielāku vienotību un kopības sajūtu COVID-19 krīzes laikā. Dalībnieki saņēma psihosociālu atbalstu, informāciju par veselības profilakses pasākumiem, palīdzību bērniem un jauniešiem, kā arī garīgu atbalstu.

Dalībniekiem bija iespēja piedalīties 25 tiešsaistes meistarklasēs par dažādiem tematiem. Tās organizēja Slovēnijas ADRA, sadarbojoties ar vietējiem draudzes locekļiem un kalpošanas nodaļām. Projekta organizatori rīkoja arī divas īpašas evaņģelizācijas aktivitātes, nodrošinot 107 pensionārus ar aprūpes pakām un 420 bērnus ar skolai nepieciešamajiem piederumiem. Turklāt ADRA Slovēnijā izveidoja 16 izglītojošus video YouTube platformā, lai atbalstītu ģimenes un bērnus pandēmijas laikā.

Kopumā iniciatīvas aizsniedza 1200 cilvēkus, un viņu atsauksmes bija ļoti pozitīvas. Rado, 62 gadus vecs kungs, kurš piedalījās meistarklasēs par datorprasmēm, audzināšanu un psihosociālo atbalstu, sacīja: “Es regulāri piedalījos tiešsaistes meistarklasēs. Tās var būt ļoti noderīgas, lai uzturētu komunikāciju ar citiem. COVID-19 ir nodarījis lielu postu manai mentālajai veselībai, un daudz vairāk būtu nepieciešams turpināt uzlabot tieši šajā jomā.” Fatma, sieviešu kluba dalībniece, kas gatavoja slovēņu un turku virtuves ēdienus, sacīja: “Kad es redzēju to priecīgo sieviešu sejas, es jutos ļoti labi. Citas sievietes no mūsu kopienas sacīja, ka viņas ilgus gadus nav jutušās tik noderīgas, kā tobrīd.”Katja Kotnika, Slovēnijas ADRAs direktore, sacīja, ka projekts sasniedza visus izvirzītos mērķus un veicināja jaunu ideju rašanos. “Dalībnieku atsauksmes mūs ir motivējušas izveidot vairāk līdzīgu projektu nākotnē,” viņa sacīja. “Mēs vēlamies izteikt savu visdziļāko pateicību TED, Slovēnijas konferencei, un Nīderlandes ADRAi par šī projekta atbalstīšanu, kas ir aizsniedzis vairāk nekā 1000 cilvēku un viņu ģimenes.”