Jaunākais par Ukrainas ADRAs darbību

25. maijs, 2022 | ADRA Ukraina

Adventistu attīstības un palīdzības aģentūra (ADRA) Ukrainā ziņo, ka no 9. līdz 15. maijam tika izdalītas pārtikas pakas, tika sniegta finansiālā palīdzība organizācijām un iestādēm, kas nodarbojas ar humanitārās palīdzības sniegšanu grūti aizsniedzamos reģionos, kā arī tika evakuēti 1800 cilvēki no apdraudētiem reģioniem.

Pārtikas pakas

Ukrainas austrumu reģionā no 9. maija tika izdalītas pārtikas pakas 1280 ģimenēm, kas spiestas doties bēgļu gaitās. 26 paletes ar ēdienu tika nosūtītas 2000 cilvēkiem Ukrainas centrālajā daļā. Brīvprātīgie ar ADRAs palīdzību izdalīja 369'000 maizes klaipus un nodrošināja ēdienu aptuveni 9000 cilvēkiem.

Finansiālā palīdzība organizācijām grūti aizsniedzamos reģionos

Pašlaik Ukrainas ADRA sniedz finansiālu palīdzību organizācijām, kas ir pašas aizsākušas humanitāros projektus. Šīs organizācijas ir izveidojušas 15 projektus sadarbībā ar ADRU, lai palīdzētu tiem cilvēkiem, kas atrodas grūti aizsniedzamos reģionos. Projektu ietvarā tiek sniegta medicīniskā palīdzība, evakuācija, tiek nodrošināta pajumte, kā arī cita veida palīdzība.

Ukrainas ADRAs brīvprātīgie palīdz okupētajā Hersonas apgabalā

Hersonas apgabala iedzīvotājiem tiek piegādāta pārtika. Lai gan apgabalā ir ļoti sarežģīta situācija, brīvprātīgie ir snieguši pirmās pārtikas pakas Hersonas apgabala iedzīvotājiem. Kijivas, Čerņihivas un citu apgabalu iedzīvotāji arī turpina saņemt palīdzību.

Evakuācijas

Ukrainas ADRA nodarbojas arī ar cilvēku evakuāciju kara skartajos reģionos. Pateicoties Čehijas ADRAs atbalstam, minētajos maija datumos tika evakuēti 1800 cilvēki. Līdz šim ir evakuēti 4000 cilvēki.