Hope Media Europe svin 75. gadadienu

31. jūlijs, 2023

Jau 75!

2023. gada 1. jūlijā adventistu mediju kalpošana “Hope Media” svinēja savu 75. gadadienu. Šis periods ietver arī iepriekšējās organizācijas “Voice of Hope” pastāvēšanu. Ar devīzi "75 cerību gadi" aptuveni 130 uzaicinātie viesi pulcējās “Hope Media Europe” mediju centrā Alsbahā-Hānleinā (netālu no Darmštates), Vācijā,  uz pateicības dievkalpojumu, kam sekoja ekskursija un mūzikas programma. Svētrunu runāja Gilermo Biadži (Guillermo Biaggi), Septītās dienas adventistu Ģenerālkonferences viceprezidents un “Hope Channel International” valdes priekšsēdētājs.
Savā atklāšanas runā "Hope Media Europe" direktors Klauss Popa atzina dibinātāju un nākamo paaudžu apņemšanos veidot mediju kalpošanu. Viņš aprakstīja “Hope Media” darba mērķi šādi: "Mēs vienmēr esam rūpējušies par to, lai cilvēki iepazītu Dievu, nolemtu ticēt Viņam un dzīvotu cerību pilnu dzīvi."

No desmit minūtēm radio nedēļā līdz pilnai TV programmai

Makss Bušs 1948. gadā Berlīnē-Vilmersdorfā nodibināja “Cerības balsi” (Voice of Hope), kas producēja radio programmas. Tajā pašā gadā sākās arī Bībeles korespondences skola, ko tagad sauc par "Cerību kursiem". Nedēļas radio apraides laiks sākumā bija desmit minūtes. Pēc pārcelšanās uz Darmštati 1959. gadā darbs pieauga vēl vairāk.
1968. gadā kalpošanai tika pievienota Neredzīgo klausīšanās bibliotēka ar kristīga satura klausīšanās pakalpojumiem neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem. 2006. gadā bibliotēka pārcēlās uz savu tagadējo ēku Alsbahā-Hānleinā. Jaunā mediju centra būvniecība bija iespējama, pateicoties negaidītam ziedojumam 1 miljona eiro apmērā. 2009. gadā sāka darboties kristīgā televīzijas stacija “Hope Channel”, kas 2019. gadā tika pārdēvēta par "Hope TV". Šodien “Hope Media”, kā tagad sauc “Voice of Hope”, nodarbina vairāk nekā 70 cilvēkus.

Plānota paplašināšana

Pārdomājot “Hope Media” vēsturi, kas ir bijusi "brīnumu pilna", Biadži runāja par septiņiem brīnumiem, kas minēti Bībelē: radīšanas, pestīšanas, dzīves, misijas, ticības, cerības un mīlestības brīnumu. Dievkalpojumu noslēdza "Hope Media" darbinieku aizlūgšana.

Ekskursija pa ēku ietvēra ziņojumu par notiekošo mediju centra renovāciju, kas ļautu tam no rudens radīt 20 stundas jauna satura nedēļā (pašlaik tas ir apmēram piecas stundas nedēļā).
Diena noslēdzās ar klasiskās mūzikas koncertu. Lynn My Lin Trinh (vijole), Simon Scheibe (čells) un Eva Paul (klavieres) izpildīja Kamila Sen-Sāna (Camille Saint-Saens), Johana Sebastiana Baha, Volfganga Amadeja Mocarta, Ludviga van Bēthovena, Fēliksa Mendelsona Bārtoldija (Felix Mendelssohn Bartholdy) un Johana Halvorssena darbus.

Par “Hope Media”

“Hope Media Europe” vada televīzijas kanālu “Hope TV”, “Hope Bībeles studiju institūtu” (Hope Courses) un “Hope audio bibliotēku”. Mediju centrs ir daļa no starptautiskās “Hope Channel” kanālu saimes, kuru 2003. gadā dibināja Septītās dienas adventistu baznīca ASV un kuru tagad veido vairāk nekā 60 nacionālie kanāli.