The Rock Project / Krītošā Akmens Projekts

19. janvāris, 2017 | Dzintars Geide

Pirmo reizi Ērgļos Saieta Namā skatāma neparasta izstāde – The Rock Project.

Atklāšana 22. janvārī plkst 15:00 – tikšanās ar projekta vadītājiem. Noslēguma pasākums – 28. janvārī plkst. 14:00. No 22. līdz 28. janvārim izstāde atvērta visu dienu. Ieeja bez maksas.

Franču mākslinieka Lorāna Grizeļa (Laurent Grisel) lielformāta plakātu izstāde 'The Rock Project' (Krītošā Akmens Projekts) ir 2600 gadu veca Bībeles pravietojuma stāsts mūsdienu mākslas valodā. Senā pravieša Daniēla grāmata īpaši izceļas citu pravietisko rakstu starpā ar tajā atklāto pasaules vēsturisko notikumu secību.
 
Jau 27 gadus Londonā dzīvojošais Franču multiplikācijas filmu māklinieks vairs nedarbojas šajā žanrā, bet atrod iedvesmu Bībeles notikumu atspoguļošanā caur mākslu. Saskaņā ar mākslinieka vārdiem: “Kā māksliniekam man tas ir bezgala interesanti, jo Bībele ir neizdibināma. Neviena cita grāmata nav tik dziļa. Tā satur bezgala daudz vēsturiskus faktus, kurus šodien apstiprina neskaitāmi arheoloģiskie izrakumi”.
 
Viens no izstādes galvenajiem mērķiem ir parādīt  pasaules lielvaru vēsturiski – hronoloģisko secību, sākot no varenās Bābeles, kurai seko Medo-Persija, tad senā Grieķijas un Romas impērijas. Mūsu ēras 476 gadā tika gāzts pēdējais Romas imperators. Pateicoties jaunizviedotai reliģiski – politiskai varas struktūrai Konstantinopolē, impērijas austrumu daļa joprojām saglabāja stabilitāti, bet tā nekad vairs tā arī nekļuva par pasaules lielvaru.
 
Saskaņā ar Bībeli, vīru, kurš atklāja pasaules nākotnes notikumus vairāk kā 600 gadus pirms mūsu ēras, sauca Daniēls. Vēsturiskie materiāli apstiprina – Daniēla pravietotais vienmēr piepildījās. Pat nesenā vēsturē ir bijuši mēģinājumi veidot vienotu Eiropu, bet ne Hitleram, ne Napoleonam tas neizdevās. Arī mūsdienu modernā Eiropa nav bez plaisām kā politiskām tā ekonomiskām.
 
“The Rock Project” izstāde gaidīs jūs, lai runātu par vēsturisko, patreizējo un gaidāmo.
Uz tikšanos!
 
Ar mākslinieku sarunājās un materiālu sagatavoja
Dzintars Geide