Vispasaules adventistu jauniešu lūgšanu nedēļa

19. decembris, 2023 | Jauniešu kalpošanas nodaļa

No 11.-17. novembrim norisinājās vispasaules adventistu jauniešu lūgšanu nedēļa (eWeek of Prayer) ar nosaukumu “Mans ietekmes loks”. Katru vakaru jauniešiem bija iespēja pieslēgties Zoom video zvanam. Lūgšanu materiālā tika apskatīti dažādi temati, piemēram, kā aizsniegt savu ietekmes loku univeristātē, ģimenē, darbā, ka lielākā Dieva pielūgsme ir mīlestība. Parasti Zoom video zvanā vispirms kāds jaunietis vadīja sadraudzības aktivitāti, tad tika pētīts lūgšanu materiāls, tika orgaizētas diskusijas par attiecīgo tematu, un vakars noslēdzās ar lūgšanām. Vakaru vadītāji bija Dāvis Trubeckojs, Jānis Rozenbergs, Dāvis Priede, Ernests Trucis, Miks Možeiko un Oskars Šļakota. Pēdējā vakarā Emīlija Trubeckaja stāstīja liecību, kā kalpojusi dažādiem ietekmes lokiem dažādos dzīves posmos - pusaudžiem, skolas biedriem un jaunajām māmiņām.

   

Runātāju atziņas

Jānis Rozenbergs:

“Esmu pateicīgs Dievam par iespēju būt vadītājam vienā no vakariem jauniešu lūgšanu nedēļā. Runājam par to, kā kalpot ar mīlestību sev apkārt esošajiem cilvēkiem. Viena no lietām, par ko stāstīju, bija trīs līmeņu princips, pēc kura vadīties: Dievs pirmajā vietā, pēc tam citi un tikai tad mēs paši. Tas nemaz nav viegli. Bet, ja izvēlamies šādu pieeju dzīvei, ticu, ka tas nesīs ļoti lielas svētības gan citiem, gan arī mums pašiem. Lai Dievs mums palīdz izdarīt pareizās izvēles katrā situācijā!

Oskars Šļakota:

“Dievs ir labs! Mācies uzticēties, un Dievs Tev uzticēs arvien vairāk un arvien ko skaistāku.”

Miks Možeiko:

“Vislielākais ieguvums, atskatoties uz šo lūgšanu nedēļu, ir tāds, ka tā jauniešus aicināja lūgt. Bieži vien pasākumi jauniešiem tiek veidoti, lai sadraudzētos, lai darītu dažādas aktivitātes un piedzīvotu pozitīvus brīžus, bet šeit akcents bija likts uz garīgo lasījumu, pārdomām un lūgšanām. To vēlos izcelt kā visskaistāko, jo jaunieši varēja pulcēties kopā un to piedzīvot.”

Dāvis Priede:

"Kopumā, manuprāt, šāds formāts nebija slikts, un jaunieši aktīvi iesaistījās. Varēju justies brīvi, jo daudzus pazinu. Ir ļoti jauki, ka jaunieši var sazvanīties, pārdomāt Dieva Vārdu, dalīties un lūgt par vajadzībām. Domāju, ka šādus pasākumus varētu rīkot biežāk, īpaši pirms lielajiem pasākumiem, piemēram, IMPACT, jauniešu konferences, lai par tiem kopīgi lūgtu."

   

Dalībnieku atziņas

Elīna Asne:

“Jauniešu lūgšanu nedēļa bija tik tiešām lieliska, iedvesmojoša un pilna ar svētībām. Bija interesantas iesildīšanās spēles, jaukas grupu pārrunas. Tēma - mīlestība, Dieva mīlestība, Kristus upura mīlestība. Tas ir tas, kas visvairāk mani uzrunāja, jo tā pierāda vislielāko pašuzupurīgo mīlestības apliecinājumu, kuru mēs zinām. Tas man dod spēku, prieku un mīlestību darboties ikdienā, jo Jēzus Kristus bezgalīgā mīlestība vada mani. Viņa mīlestība atdod sevi bez nosacījumiem. Tas ir tik brīnišķīgi, ka mēs varam mācīties būt tādiem, kas dāvā savu mīlestību apkārtējiem un tuvākajiem. Man patika viens teikums, ko es dzirdēju sarunā “Mēs varēsim atdod visu, kad Kristus mums kļūs par visu.”

Dāvis Krivads:

“Diemžēl nepiedalījos pašā pirmajā sanāksmē Zoom platformā, bet pārējās gan neizlaidu. Šī nedēļa bija ļoti svētīga, kurā varējām sanākt kopā un mācīties par Dieva mīlestību pret mums. Ieguvu daudz atziņu, kā, piemēram, mēs varam labāk kalpot savā ikdienā un būt par svētību apkartējiem cilvēkiem. Kā jaunam kristietim šīs sanāksmes stiprināja manu ticību, un jau tagad jūtu Dieva vadību savā dzīvē gan lielos, gan mazos dzīves jautājumos. Ar nepacietību gaidu jau nākamo lūgšanas nedēļu!”

Oskars Imaks:

“Man bija liels prieks piedalīties jauniešu lūgšanu nedēļā! Bija ļoti iepriecinoši ik vakaru Zoom platformā saslēgties ar citiem jauniešiem un kopīgi klausīties par mīlestības izrādīšanu pret mums apkārtējiem – ģimenē, darbā, universitātē un citur. Kā arī kopīgi pārrunāt to, kā katram no mums sokas mīlestības izrādīšanā, un kopīgi lūgt vienam par otru. Esmu ļoti pateicīgs jauniešu nodaļai par šīs lūgšanu nedēļas noorganizēšanu! Ceru, ka kas līdzīgs šim varēs notikt atkal jau pavisam drīz, jo varēju just to, kā Dievs vada uz aizskar šajā nedēļā, kā arī vēlos iedrošināt citus jauniešus izmantot iespēju un pieslēgties! =)”


Ierakstus iespējams apskatīt mūsu Youtube kanālā - SDA Jauniešu nodaļa: https://ej.uz/jauniesulugsanuvideo

Seko līdzi jaunumiem:

Instagram @sdajauniesi

Facebook @sdajauniesi