Kristīgā teātra izrāde “Daniela noslēpumi” dodas tūrē pa Latviju

25. augusts, 2017 | Oskars Šļakota

Kristīgā teātra izrāde “Daniela noslēpumi” no 10. septembra līdz 8. oktobrim būs redzama 7 Latvijas pilsētās (Rīgā, Lubānā, Valmierā, Ogrē, Dobelē, Talsos un Liepājā). Tūrē pa Latviju dosies un vienu no aizraujošākajām Bībeles grāmatām, Daniela grāmatu, uz skatuves uzvedīs 23 talantīgi jaunieši-kristieši no 5 Latvijas pilsētām.

Teātra izrāde „Daniela noslēpumi” balstās stāstā, kas atrodams Bībelē, vienā no vecākajām pasaules grāmatām, aizvedot skatītājus aptuveni 2500 gadu senā vēsturē uz Babilonijas impēriju, tās varas virsotnēm, krišanu un Medo-Persijas impērijas laiku.

Kāds ļoti neparasts vēstures personāžs vārdā Daniels kopā ar saviem 3 draugiem nonāk Babilonijas galmā, kur piedzīvo ne vienu vien savādu notikumu, kā padomnieki risinot ambiciozu ķēniņu dzīves sarežģījumus – aizmirstu, satraucošu sapni, vēlmi pēc visu pielūgsmes, mistisku ziņojumu atšifrēšanu un muļķīgi izdota likuma sekas. Darbība noris dažādās vietās, sākot no draugu guļamistabām līdz grandiozu dzīru zālēm un - pat uguns ceplim.

Biļetes jau nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs- www.bilesuparadize.lv
Sīkāka informācija par kristīgo izrādi – www.danielanoslepumi.lv

Kristīgās izrādes “Daniela noslēpumi” reklāmas menedžeris Oskars Šļakota: “Šī ir lieliska iespēja ikvienam kristietim uzaicināt savus draugus, kolēģus, radus uz izrādi, un kopā ar Danielu, galveno šīs Bībeles grāmatas personāžu, piedzīvot stāstu par uzticību, iedvesmojošu drošsirdību un ieraudzīt Dieva lielo varenību un žēlastību. Ne visi mūsu draugi, radi pašlaik ir gatavi ar mums kopā doties uz baznīcu, lai iepazītu Dievu, taču šī izrāde var kalpot kā “tilts” kādai auglīgai diskusijai pēc tam par Bībeli un Dievu. Ikvienā pilsētā pēc šīm izrādēm notiks arī tālākās Bībeles izpētes un tematiskie vakari vietējās draudzēs, kur tiks aicināts ikviens interesents. Aicinu lūgt par šo pasākumu, lai Dievs uzrunā un velk pie sevis Latvijas iedzīvotājus.”

Kristīgās izrādes “Daniela noslēpumi režisore Inga Šļakota: “Mana visaizraujošākā Bībeles grāmata ir tieši Daniela grāmata. Tur ir prātam neaptveramas lietas. Dažus gadsimtus pirms mūsu ēras tapušajos rakstos ir tik daudz kā, ap ko asināt savu prātu 21.gs. cilvēkam. Šis teātris ir brīnišķīga visu mākslu sintēze, caur ko ar spēcīgām emocijām piepildīt visu zāli. Kad 3 līmeņu scenogrāfija apvienojas ar krāšņiem tērpiem, izcilu mūziku un talantīgiem aktieriem - mēs varam vienā vakarā gūt iedvesmu, kas nezūd vēl ilgi. Man ir bijis tas gods strādāt ar lieliskiem māksliniekiem, tāpēc no sirds aicinu ikvienu nepalaist garām šo izrādi savā pilsētā un kādā no darbadienu vai brīvdienu vakariem mazliet vairāk pasmaidīt un pasmieties, baudīt skaistu mūziku un aktiermākslu, padomāt un sajust, izzināt un paceļot laikā”. 

“Daniela noslēpumi” pirmizrāde notika brīvā dabā kristīgo skautu biedrības „Ceļa meklētāji” nometnē jūlijā, kuru skatījās vairāk nekā 600 nometnes dalībnieki, taču 2017. gada septembrī un oktobrī izrāde būs vērojama kultūras namos dažādās Latvijas pilsētās: Rīgā, Lubānā, Valmierā, Ogrē, Dobelē, Talsos un Liepājā.

Izrādi veido teātra biedrība „Mūsu ēras sākumā”, kas darbojas no 2014. gada, lai gan radošā komanda izrādes gatavo jau no 2010. gada. Līdz šim ir uzvestas kristīgās izrādes tādas kā „Kristus karavīri”, „Estere”, „Mūsu ēras sākumā” jeb izrāde par Apustuļu darbu grāmatu. Izrādē piedalās 23 aktieri – talantīgi jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām, kā Rīga, Cēsis, Talsi, Dobele un Madona. Klātbūtnes efektu un māksliniecisko baudījumu palīdz gūt krāšņi tērpi, scenogrāfija, kā arī dejas un mūzika – divarpus stundu garajā izrādē skan 12 dziesmas. Pateicamies par atbalstu Septītās dienas Adventistu Latvijas draudžu Savienībai un Latvijas Kristīgajam radio par informatīvo atbalstu.
 
Pilsēta Datums Izrādes laiks Vieta Biļešu cena
Rīga 10.septembris 17:00 Septītās dienas Adventistu baznīca
(Baznīcas iela 12A, Rīga)
Ieeja tikai ar ielūgumiem
Lubāna 24.septembris 16:00 Lubānas kultūras nams
(Lubāna, Oskara Kalpaka iela 6)
Ieeja bezmaksas
Valmiera 25.septembris 18:00 Koncertzāle “Valmiera”
(L.Paegles iela 10, Valmiera)
3 eiro
Ogre 26.septembris 18:00 Ogres novada kultūras centrs
(Brīvības iela 15, Ogre)
3 eiro
Dobele 27.septembris 18:00 Dobeles kultūras nams
(Baznīca iela 6, Dobele)
3 eiro
Talsi 28.septembris 18:00 Talsu tautas nams
(Lielā iela 19/21, Talsi)
3 eiro
Liepāja 29.septembris 19:00 Liepājas latviešu biedrības nams
(Rožu iela 6, Liepāja)
3 eiro
Rīga 8.oktobris 17:00 Rīgas Latviešu biedrības nams
(Merķeļa iela 13, Rīga)
No 4 līdz 6 eiro

*Pensionāriem, studentiem lētāk, bērniem līdz 7 gadiem, ja neaizņem papildus sēdvietu – bezmaksas.
 
Informāciju sagatavoja:
 
Kristīgā teātra biedrības „Mūsu ēras sākumā” un kristīgā teātra “Daniela noslēpumi”
reklāmas menedžeris Oskars Šļakota
Tālr.: +371 27702473
e-pasts: oskars.slakota@gmail.com

Saistītie materiāli